Sinemamız Tartışılıyor! 1 – BnLzZrPCMAA UtQ

Sinemamız Tartışılıyor!

10 Mayıs 2014

Marmara Üniversitesi öğrencilerince oluşturulan Bağımsız Akım, çeşitli sinema etkinlikleri ile sinemaseverleri bir araya getiriyor.

“Bağımsız Akım” kar amaçlamayan gönüllü bir organizasyon. Öğrencilerin sanatsal çalışmalarını daha iyi standartlarda gerçekleştirmeleri ve mesleklerinde daha aktif roller üstlenmeleri amacıyla yola çıkmış bir oluşum.

Bu etkinlikler kapsamında ‘Türkiye Sinemasının Bugünü ve Geleceği’ konulu bir söyleşi gerçekleştirilecek. 12 Mayıs pazartesi günü düzenlenecek söyleşiye Film Arası Dergisi Yayın Yönetmeni Suat Köçer, Öteki Sinema sitesinin kurucusu Murat Tolga Şen ile sinema yazarları Alper Turgut ve Ali Şimşek, konuşmacı olarak katılacak.

Marmara Üniversitesi Acıbadem Kampüsü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek olan söyleşi, saat 10.00’da başlayacak.

BnLzZrPCMAA_UtQ

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Sık Kullanılanlara Ekle Köşesine Konuk Olduk 2 – Untitled 1

Sık Kullanılanlara Ekle Köşesine Konuk Olduk

Bugün (04 Ekim Pazar) yayınlanan Yeni Şafak gazetesinin Sık Kullanılanlara
Ant-Man’den Babalar Günü’ne Özel TV Spotu 3 – AntmanArt article story large

Ant-Man’den Babalar Günü’ne Özel TV Spotu

Ant-Man cephesinden yayınlanan bir tv spot’u yüzleri güldürdü. Babalar Günü’ne