Sinemamız Tartışılıyor!

Marmara Üniversitesi öğrencilerince oluşturulan Bağımsız Akım, çeşitli sinema etkinlikleri ile sinemaseverleri bir araya getiriyor.

“Bağımsız Akım” kar amaçlamayan gönüllü bir organizasyon. Öğrencilerin sanatsal çalışmalarını daha iyi standartlarda gerçekleştirmeleri ve mesleklerinde daha aktif roller üstlenmeleri amacıyla yola çıkmış bir oluşum.

Bu etkinlikler kapsamında ‘Türkiye Sinemasının Bugünü ve Geleceği’ konulu bir söyleşi gerçekleştirilecek. 12 Mayıs pazartesi günü düzenlenecek söyleşiye Film Arası Dergisi Yayın Yönetmeni Suat Köçer, Öteki Sinema sitesinin kurucusu Murat Tolga Şen ile sinema yazarları Alper Turgut ve Ali Şimşek, konuşmacı olarak katılacak.

Marmara Üniversitesi Acıbadem Kampüsü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek olan söyleşi, saat 10.00’da başlayacak.

BnLzZrPCMAA_UtQ

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir