Sinemaseverlere: Bir Tim Burton Kitabı

Öteki Sinema takipçilerinin çok ilgisini çekeceğini düşündüğümüz Bir Tim Burton Kitabı, Burton’ın çocukluk döneminden günümüze, onu Burton yapan tüm aşamalarını, profesyonel ve özel hayatı arasındaki bağ ve filmlerinde ele aldığı gerçek ya da gerçeküstü konuları siz sinemaseverler ile buluşturmayı hedefliyor.
blank

Selin Süar’ın derlemesi ve film çözümlemelerinin yanı sıra yönetmenin biyografisinin de yer aldığı bu araştırma ile Burton’ın filmlerini, tuhaflıklarını ya da masalsı anlatımına biraz olsun daha yakınlaşabilecek; belki de kim bilir onun mekanlarına, kahramanlarına, hikayelerine daha aşina biçimde bakabileceksiniz.

İlginizi çektiyse kitabı Nobel Kitap internet sitesinden indirimli olarak satın alabilirsiniz.

Kitabın yazarı Selin Süar, 1982 yılında İzmit’te doğdu. Lise yıllarında başladığı yazarlığı, 2005’te mezun olduğu Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, TV ve Sinema bölümünde de sürdürdü.

Genç sinemacılara senaryo ödülleri veren Geleceğin Sineması yarışmasını iki kez kazandı. 2010 yılında ilk romanı “Havra Sokağı” yayınlandı. 2011 yılında her iki ülkede ilk kez ele alınan “Yunanistan Sinemasında Küçük Asya Sorunsalı” başlıklı teziyle Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Sinema-TV Anasanat Dalı’nda yüksek lisansını tamamladı. Birçok TV kanalında yönetmen ve metin yazarı olarak görev almakla beraber, çeşitli ulusal ve uluslararası festivallerden ödül almış kısa filmlerin senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendi. Film eleştirileri aralarında Cumhuriyet Gazetesi ve Sol Gazetesi’nin de olduğu birçok yayında yer aldı.

SEVDİYSEN PAYLAŞ BAŞKALARI DA OKUSUN
Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir