Alternatif Sinema Blogu Sinematik Yenilendi

Öteki Sinema’nın kardeş sitesi Sinematik alternatif sinema blogu, 2007 yılında Alternatif Sinema Kültürü sloganıyla başladığı yolculuğuna, blogun yenilenmiş ara yüzüyle devam ediyor.

Alternatif Sinema Blogu Sinematik Yenilendi 1 – sinematik banner

Sitenin kurucu ve yürütücüleri olan Utku Uluer ve Gökay Gelgeç bu konuda şunları söylüyor; “Oluşturmaya çalıştığımız arşivin başvuru kaynaklarından birisi olmasına 2007’den beri çalışıyoruz. Geçen zaman içerisinde Yeşilçam kültürüne yönelik araştırmalarımızın sayısı arttıkça sitemiz şekillendi. Bir süredir de bazı değişiklikler yapmayı düşünüyorduk.

En başta “Alternatif Yeşilçam Kültürü bloğu” sloganının sitemizi en iyi tanımladığı konusunda karar kıldık. “Özgün yazılar” sloganıyla yola çıktığımızdan beri blogta pek çok yazıya yer verdik. Ancak biz bu yazıları yazarken blog formatında yer veriyorduk.

Zaman içerisinde bu paylaşımımızın geliştiğini gördük. Bugüne kadar paylaştığımız yazılı, işitsel ve görsel bilgimizle gerek Türkiye’de gerekse de dünyanın çeşitli bölgelerinde güzel geri dönüşümler aldık. Bu bizi cesaretlendirdi ve eski yazılarımızı da elden geçirmemiz gerektiğini gösterdi.

Bunun üzerine hem sitenin arayüzümüzü yenileyerek hem de eski pek çok yazımızı yeniden düzenleyerek tekrar paylaşmaya yapmaya başladık.

Şu noktada bizim için en önemlisi sizlerin tavsiyeleri ve önerileri.”

Sinematik Alternatif Yeşilçam Kültürü Blogu: BURADAN

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

2 Yorumlar

  1. blank

    Türk sineması nam-ı diğer yeşilçam adına girişilebilecek ve yapılabilecek o kadar çok eksiğimiz varki.Gerek Öteki olsun ya da Sinematik bu doğrultuda önemli bilgiler içeren nadide kaynaklardır kanımca hiçbir popilist çaba gözetmeksizin bütün yazı ve paylaşımlarını zevkle takip ediyorum..

  2. blank

    Değişim güzeldir ve öylede olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir