Beyoğlu Sinepop Sineması da Kapandı

2 Aralık 2012

Beyoğlu’ndaki sinemalar AVM sinemalarına yenik düşerken, Beyoğlu Sineması’nı kurtarmak için bir imza kampanyası başlatıldı… İstanbul’da birer birer kapanan tarihi sinemalar kervanına yenileri eklenmeye devam ediyor. Protestolara rağmen yıkılması kararlaştırılan Emek SinemasıAlkazar Sineması ve bu ay finansal sorunlar nedeniyle kapanan Sinepop ile birlikte Beyoğlu sinemaları yerlerini yavaş yavaş AVM’lere terk edip yok oluyor.

Beyoğlu Sinepop Sineması da Kapandı 1 – atlas sinema

İstiklal Caddesi’ndeki tarihi sinemalardan Beyoğlu Sineması ise yönetmenlerinin katılımıyla düzenlediği gösterimlerle ayakta kalmaya çalışıyor. Sinepop kapısına kilit vururken, Beyoğlu Sineması’nın geleceği hâlâ sinemaseverlerin elinde.

İnternet’te başlayan bir kampanya ile Beyoğlu Sineması’nın kapanmaması adına destek verebilir, sinemayı yaşatmak için sesinizi duyurabilirsiniz. Beyoğlu Sineması’nın müdürü Temel Kerimoğlu, sinemanın borcunu ödeyemediğini, AVM’ler örnek gösterilip tadilata zorlandığını belirtiyor.

İmza dilekçesini şimdiye dek İlksen Başarır, Mahmut Fazil Coskun, Pelin Esmer,Deniz Türkali, Özcan Alper ve Semir Aslanyürek’in de aralarında olduğu pek çok sinemacı imzaladı.

İmzanızla destek olmak için tıklayınız…

Kaynak: http://www.beyazperde.com/haberler/filmler/haberler-54394

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Pera Film Özel Gösterimi: “Censor / Sansür” 2 – Censor Sansur 2021 1

Pera Film Özel Gösterimi: “Censor / Sansür”

Pera Film, Ve Şimdi İyi Haberler sergisi kapsamında, geçen yılın
Constantine, Arrow’a Konuk Oluyor! 3 – Arrow Constantine crossover season 4

Constantine, Arrow’a Konuk Oluyor!

Reytinglere yenik düşen çizgi roman uyarlaması Constantine’in önce başka kanala