Beyoğlu Sinepop Sineması da Kapandı

Beyoğlu’ndaki sinemalar AVM sinemalarına yenik düşerken, Beyoğlu Sineması’nı kurtarmak için bir imza kampanyası başlatıldı… İstanbul’da birer birer kapanan tarihi sinemalar kervanına yenileri eklenmeye devam ediyor. Protestolara rağmen yıkılması kararlaştırılan Emek SinemasıAlkazar Sineması ve bu ay finansal sorunlar nedeniyle kapanan Sinepop ile birlikte Beyoğlu sinemaları yerlerini yavaş yavaş AVM’lere terk edip yok oluyor.

İstiklal Caddesi’ndeki tarihi sinemalardan Beyoğlu Sineması ise yönetmenlerinin katılımıyla düzenlediği gösterimlerle ayakta kalmaya çalışıyor. Sinepop kapısına kilit vururken, Beyoğlu Sineması’nın geleceği hâlâ sinemaseverlerin elinde.

İnternet’te başlayan bir kampanya ile Beyoğlu Sineması’nın kapanmaması adına destek verebilir, sinemayı yaşatmak için sesinizi duyurabilirsiniz. Beyoğlu Sineması’nın müdürü Temel Kerimoğlu, sinemanın borcunu ödeyemediğini, AVM’ler örnek gösterilip tadilata zorlandığını belirtiyor.

İmza dilekçesini şimdiye dek İlksen Başarır, Mahmut Fazil Coskun, Pelin Esmer,Deniz Türkali, Özcan Alper ve Semir Aslanyürek’in de aralarında olduğu pek çok sinemacı imzaladı.

İmzanızla destek olmak için tıklayınız…

Kaynak: http://www.beyazperde.com/haberler/filmler/haberler-54394

SEVDİYSEN PAYLAŞ BAŞKALARI DA OKUSUN
Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir