Snowpiercer Karakter Posterleri Ateşi Harlıyor 1 – Snowpiercer 01

Snowpiercer Karakter Posterleri Ateşi Harlıyor

19 Nisan 2013

Snowpiercer teaser poster2009 yılından beri sesi soluğu çıkmayan yetenekli yönetmen Bong Joon-ho‘nun yeni işi Snowpiercer karakter posterleri ile ateşi harlamaya devam ediyor.

“Sene 2031. Küresel ısınmayı durdurmak için yapılan başarısız bir girişimden sonra girilen buzul çağı, dünyanın çevresini dolaşan Snow Piercer adlı bir tren içinde yaşayanlar hariç, yerküredeki bütün yaşamı yok eder. Trende yaşayan insanların sınıfsal bir ayrıma girmesi uzun sürmez. Ancak yeni bir devrimin ayak sesleri duyulmaya başlamıştır bile.”

Filmin fikir olarak ortaya çıkış hikâyesi ise oldukça ilginç. Bong, 2004’ün sonlarına doğru, Seul’de bulunan, rutin olarak ziyaret ettiği çizgi roman satan dükkâna uğrar. Orada Le Transperceneige isimli Fransız grafik roman serisi dikkatini çeker. Hikâyeden büyülenen Bong, ayaküstü bütün seriyi okuyup bitirir. Daha sonra seriyi arkadaşı ve meslektaşı Park Chan-wook’a gösterir. O da seriye bayılır ve 2005 yılında yapım şirketi Moho Films adına serinin film yapma haklarını Bong için satın alır. 2012’ye geldiğimizde sıra nihayet Snowpiercer’e gelir ve çekimler başlar.

Güney Kore / ABD / Fransa ortak yapımı film, yaklaşık 40 milyon dolarlık bir bütçeye sahip. Oyuncu kadrosunda ise Chris Evans, Jamie Bell, Alison Pill, Tilda Swinton, John Hurt, Ed Harris, Song Kang-ho, Ewen Bremner ve Octavia Spencer gibi önemli isimler yer alıyor.

Not: Posterlerin üzerine tıklayarak tam boy olarak görüntüleyebillirsiniz.

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

1 Comment

  1. Salinui chueok efsanesinden sonra Madeo gibi bir suç filmi daha çekerek başarılarının tesadüf olmadığını gösterdi. Bu bahsettiğiniz film ile artık dünyaca ünlü majör bir yönetmen olacağa benziyor. Filmin konusu ve oyuncuları gerçekten heyecen verici. Merakla bekliyorum.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Elm Sokağı Serisinde Freddy’yi Robert Englund’un Canlandırmadığı 8 Sahne 11 – f320a30a26eb1447274c00cb472c965c d6kpe6f

Elm Sokağı Serisinde Freddy’yi Robert Englund’un Canlandırmadığı 8 Sahne

Elm Sokağında Kabus serisinde Robert Englund dışında Freddy Krueger’ı hangi
War of the Worlds’ün Çekimleri Başlıyor! 12 – 8998

War of the Worlds’ün Çekimleri Başlıyor!

FOX, War of the Worlds'ün çekimlerinin Eylül 2018’de başlayacağını duyurdu. Yapım,