Snowpiercer Fragman, Videolar ve Görseller

Snowpiercer 0012009 yılından beri sesi soluğu çıkmayan yetenekli yönetmen Bong Joon-ho‘nun yeni işi Snowpiercer fragman, yeni kareler ve bir dolu video ile heyecanı arttırdı.

“Sene 2031. Küresel ısınmayı durdurmak için yapılan başarısız bir girişimden sonra girilen buzul çağı, dünyanın çevresini dolaşan Snow Piercer adlı bir tren içinde yaşayanlar hariç, yerküredeki bütün yaşamı yok eder. Trende yaşayan insanların sınıfsal bir ayrıma girmesi uzun sürmez. Ancak yeni bir devrimin ayak sesleri duyulmaya başlamıştır bile.”

Filmin fikir olarak ortaya çıkış hikâyesi ise oldukça ilginç. Bong, 2004’ün sonlarına doğru, Seul’de bulunan, rutin olarak ziyaret ettiği çizgi roman satan dükkâna uğrar. Orada Le Transperceneige isimli Fransız grafik roman serisi dikkatini çeker. Hikâyeden büyülenen Bong, ayaküstü bütün seriyi okuyup bitirir. Daha sonra seriyi arkadaşı ve meslektaşı Park Chan-wook’a gösterir. O da seriye bayılır ve 2005 yılında yapım şirketi Moho Films adına serinin film yapma haklarını Bong için satın alır. 2012’ye geldiğimizde sıra nihayet Snowpiercer’e gelir ve çekimler başlar.

Güney Kore / ABD / Fransa ortak yapımı film, yaklaşık 40 milyon dolarlık bir bütçeye sahip. Oyuncu kadrosunda ise Chris Evans, Jamie Bell, Alison Pill, Tilda Swinton, John Hurt, Ed Harris, Song Kang-ho, Ewen Bremner ve Octavia Spencer gibi önemli isimler yer alıyor.

Snowpiercer 003

Snowpiercer 004

Snowpiercer 002

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir