Son Çıkış Filminden Afiş ve Fragman 1 – Son Çıkış 05

Son Çıkış Filminden Afiş ve Fragman

9 Ekim 2018

Ramin Matin’in metropollerde yaşayan herkese “Aynı ben!” dedirtecek Son Çıkış filminden afiş ve fragman yayınlandı! Tahsin’in İstanbul’dan Akdeniz sahillerine kaçma çabasının absürtlüklerle dolu bir şehir kâbusuna dönüşmesini anlatan film, 2 Kasım’da izleyicisiyle buluşacak.

Ekim ayı sonunda 31. Tokyo Uluslararası Film Festivali’ndeki dünya prömiyerin gerçekleştirecek olan film, Tahsin’in kaos ve ikiyüzlülüğün hakim olduğu betonarme yığını İstanbul’dan kaçma çabasını anlatıyor. Son Çıkış, metropol insanının günlük yaşam mücadelesini gözler önüne seren bir kara komedi.

Son Çıkış Filminden Afiş ve Fragman 2 – Son Çıkış 05

Bugüne kadar çektiği Canavarlar Sofrası (2011) ve Kusursuzlar (2013) filmleriyle birçok ödüle layık görülen Ramin Matin’in yönettiği Son Çıkış’ın başrollerinde Deniz Celiloğlu ve Ezgi Çelik var. Filmin oyuncu kadrosunda Pınar Töre, Gizem Erdem, Kerem Fırtına, Gökçen Gökçebağ, Erdem Şenocak, Müfit Kayacan, Ayşenil Şamlıoğlu, Sedat Kalkavan, Tekin Ezgütekin, İbrahim Selim ve İpek Türktan Kaynak gibi isimler de yer alıyor.

Emine Yıldırım ve Oğuz Kaynak’ın yapımcı, Yonca Ertürk’ün ise yürütücü yapımcı olduğu Son Çıkış’ın görüntü yönetmenliğini Tayman Tekin, sanat yönetmenliğini ise Hülya Karakuş üstleniyor. Senaryosunu N. Can Kantarcı’nın kaleme aldığı filmin kurgusunu ise Evren Luş yaptı.

Dağıtımcılığını Kurmaca Film’in yaptığı Son Çıkış, 2 Kasım 2018 Cuma günü sinemalarda!

Son Çıkış Filminden Afiş ve Fragman 3 – Son Çıkış poster

Ramin Matin

1977 yılında doğdu. Loyola Marymount Üniversitesi Sinema Bölümü’nden mezun olduktan sonra Bilgi Üniversitesi Sinema Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. 2005’te kurulan Giyotin Film’in kurucu ortaklarındandır. İlk uzun metraj filmi Canavarlar Sofrası (2011), Altın Portakal Film Festivali, Montpellier Cinemed Film Festivali ve Ankara Film Festivali’nde ödüller aldı. İkinci filmi Kusursuzlar (2013) ise Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödülünü kazandı. Film, yurtdışında prestijli Busan Film Festivali’nde dünya prömiyerini gerçekleştirdikten sonra birçok festivalde gösterildi. AB desteğiyle yapılan İnsan Hakları Filmi Kıyıdakiler’in (2016) beş yönetmeninden biri olan Ramin Matin, aynı zamanda Discovery Europe kanalı için kısa belgeseller yönetti. Şu anda iki uzun metraj film projesi üzerine çalışmaktadır. Yeni filmi Son Çıkış (2018) ile festival yolculuğuna başlayan Ramin Matin’in sonraki projesi ise yazar Hakan Bıçakcı ile beraber yazdığı ve geliştirme aşamasındaki Buhar’dır.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Efsane Dergi “Heavy Metal” Artık Türkiye’de! 4 – HEAVY METAL 1 FRONTCOVER 12

Efsane Dergi “Heavy Metal” Artık Türkiye’de!

Arka Bahçe Yayıncılık, şimdi de ünlü Amerikan bilim kurgu ve
Naim Filminin Afişini Seyirciler Seçecek! 5 – naim filmi

Naim Filminin Afişini Seyirciler Seçecek!

Naim filminin afişi sinemaseverlerin oylarıyla seçiliyor. Dört afişe bak ve