Son Çıkış 31. Tokyo Film Festivali Ana Yarışma’da 1 – Son Çıkış 06

Son Çıkış 31. Tokyo Film Festivali Ana Yarışma’da

27 Eylül 2018

Ödüllü yönetmen Ramin Matin’in üçüncü uzun metraj sinema filmi Son Çıkış, 31. Tokyo Film Festivali Ana Yarışma’da En İyi Film Ödülü için yarışacak. Büyük ve kalabalık şehirlerde yaşayan herkese “Aynı ben!” dedirtecek film, şehir insanının günlük yaşam mücadelesini seyirciyle buluşturan bir kara komedi. Deniz Celiloğlu ve Ezgi Çelik’in başrollerinde yer aldığı Son Çıkış, dünya prömiyerini de festivalde gerçekleştirecek.

Son Çıkış 31. Tokyo Film Festivali Ana Yarışma’da 2 – Son Çıkış 07

Bugüne kadar çektiği Canavarlar Sofrası (2011) ve Kusursuzlar (2013) filmleriyle birçok ödüle layık görülen yönetmen Ramin Matin’in yeni filmi Son Çıkış, Asya’nın en önemli film festivallerinden 31. Tokyo Film Festivali’nin Ana Yarışma bölümünde En İyi Film Ödülü için yarışacak.

25 Ekim-3 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek 31. Tokyo Film Festivali kapsamında 27 Ekim Cumartesi günü dünya prömiyerini de gerçekleştirecek olan Son Çıkış; Tahsin’in, kaos ve ikiyüzlülüğün hakim olduğu betonarme yığını İstanbul’dan kaçma çabasını anlatıyor.

Deniz Celiloğlu ve Ezgi Çelik’in başrollerini paylaştığı filmde Pınar Töre, Gizem Erdem, Kerem Fırtına, Gökçen Gökçebağ, Erdem Şenocak, Müfit Kayacan, Ayşenil Şamlıoğlu, Sedat Kalkavan, Tekin Ezgütekin, İbrahim Selim ve İpek Türktan Kaynak da rol alıyor. Emine Yıldırım ve Oğuz Kaynak’ın yapımcı, Yonca Ertürk’ün ise yürütücü yapımcı olduğu, Kurmaca Film yapımı Son Çıkış’ın görüntü yönetmenliğini Tayman Tekin, sanat yönetmenliğini ise Hülya Karakuş üstleniyor. Senaryosunu N. Can Kantarcı’nın kaleme aldığı filmin kurgusunu ise Evren Luş yaptı.

Son Çıkış 31. Tokyo Film Festivali Ana Yarışma’da 3 – Son Çıkış 08

Son Çıkış’ın 31. Tokyo Film Festivali ile başlayan yolculuğu, yurt içi ve yurt dışında birçok festival ile devam edecek.

Sinopsis

Son Çıkış, 9-6 ofis hayatından sıkılan Tahsin’in bir gün canına tak edip İstanbul’dan kaçma hayalini gerçekleştirme çabasını anlatıyor. Ne var ki Tahsin’in Akdeniz sahillerine bir an önce ulaşma rüyası absürtlüklerle dolu bir şehir kâbusuna dönüşür. Çünkü her ne kadar Tahsin İstanbul’dan kurtulmak istese de İstanbul onu bırakmaya hazır değildir!

Ramin Matin

1977 yılında doğdu. Loyola Marymount Üniversitesi Sinema Bölümü’nden mezun olduktan sonra Bilgi Üniversitesi Sinema Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. 2005’te kurulan Giyotin Film’in kurucu ortaklarındandır. İlk uzun metraj filmi Canavarlar Sofrası (2011), Altın Portakal Film Festivali, Montpellier Cinemed Film Festivali ve Ankara Film Festivali’nde ödüller aldı. İkinci filmi Kusursuzlar (2013) ise Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödülünü kazandı. Film, yurtdışında prestijli Busan Film Festivali’nde dünya prömiyerini gerçekleştirdikten sonra birçok festivalde gösterildi. AB desteğiyle yapılan İnsan Hakları Filmi Kıyıdakiler’in (2016) beş yönetmeninden biri olan Ramin Matin, aynı zamanda Discovery Europe kanalı için kısa belgeseller yönetti. Şu anda iki uzun metraj film projesi üzerine çalışmaktadır. Yeni filmi Son Çıkış (2018) ile festival yolculuğuna başlayan Ramin Matin’in sonraki projesi ise yazar Hakan Bıçakcı ile beraber yazdığı ve geliştirme aşamasındaki Buhar’dır.

2018.tiff-jp.net

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Katliam Devam Edecek: See No Evil 2 4 – 8793710

Katliam Devam Edecek: See No Evil 2

2006 yapımı See No Evil'ın devam filmi See No Evil
Sandman Geliyor! 5 – dario argento sandman

Sandman Geliyor!

Maske Düştü Korkuların Efendisi Dario Argento Gözüktü. Sandman Geliyor!