Split / Parçalanmış İlk Fragman

Vizyon Tarihi: 17 Şubat 2017

M. Night Shyamalan, Altıncı His, Ölümsüz ve İşaretler filmlerinde gördüğümüz büyüleyici atmosfere, bir adamın bölünmüş ve yetenekli zihninin gizemli alanlarını gözler önüne seren gerilim filmi Split / Parçalanmış ile geri dönüyor. Shyamalan, geçtiğimiz yıl The Visit / Ziyaret’in ardından, yapımcı Jason Blum ile yeni bir film için yeniden bir araya geldi.

Çoklu kişilik bozukluğu olanların zihinsel bölünmeleri, uzun zamandır bilimin ilgisini çekmiştir ve çözülememiş olsa da bazılarının her kişilik için benzersiz fiziksel nitelikler, tek bir varlık içinde kavramsal ve fizyolojik bir prizma sergileyebileceğine inanılmaktadır.

Güvenilir psikiyatrı Dr. Fletcher’a göre (Betty Buckley), Kevin’in (James McAvoy) kanıtlanmış 23 kişiliği olsa da geride hala yüzeye çıkmamış ve diğerlerine hükmetmek üzere ortaya çıkmaya hazır bekleyen bir kişiliği kalmıştır. Casey (Anna Taylor-Joy) tarafından üç genç kızı kaçırmak zorunda bırakılan Kevin, zihnindeki odacıklar arasındaki duvarlar parçalanmaya başlarken, hem içindeki kişilikler hem de etrafındakiler arasında hayatta kalmak için bir savaş başlatır.

Yönetmen: M. Night Shyamalan
Senaryo: M. Night Shyamalan
Oyuncular: James McAvoy, Anya Taylor-Joy, Betty Buckley, Jessica Sula, Haley Lu Richardson

Split Parçalanmış banner

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir