Eğlenceli Bir Görsel Star Wars Alfabesi

Öteki Sinema çocuklu aileleri de düşünüyor! Brandon ve Emma Peat adında iflah olmaz iki Star Wars fanı yeni doğan çocukları için üşenmeyip görsel bir Star Wars alfabesi hazırlamışlar.

Üstelik bizim gibiler ile aynı kafadalar ve sadece orijinal üçlemeyi muhatap almışlar. O yüzden Jar Jar Binks gibi saçma bir karakter bu alfabede bile kendine yer bulamamış! Darth Maul hiç fena durmazdı gerçi… Ebeveynler hem yetenekli hem de çatlak olunca bize de bu şahane şeylere doyasıya bakmak ve siz Öteki Sinema okurları ile paylaşmak düşüyor. Biz bayıldık, umarız sizler de beğenirsiniz. Sanatçıların diğer çalışmalarına en aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

Sanatçıların diğer çalışmalarına bu linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.brandonpeat.com/portfolio/index.html

blank

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

3 Yorumlar

 1. blank

  Kyle Katarn adamım… “Dark Forces II Mysteries of The Sith”e hayatımı vermiştim bir dönem

  yalnız D, T, U, W ve X’teki karakterleri tanıyamadım. Eski oyunlardan veya filmlerden değil.. Clone Wars’dan fln mı?

 2. blank

  DASH, Solo’nun kankası bu son genişletilmiş evren zımbırtılarının pek çoğunda yer almakta. Sanırsam üçüncü Empire Strikes Back filmindeki olaylar vuku bulurken öldü

  THRAWN : zeki bir general acımasız bir işgalci. Ağrılıklı olarak kendisini genişletilmiş evren kitaplarında gördük.

  ULIC : Bu eleman da film serisinin miladından yaklaşık 4000 yıl sonra vuku bulan Sith savaşlarında geçiyor. Sith falan mı oluyordu sonradan öyle bir mevzusu vardı (4000 yıl yahu yuh yani)

  WEDGE : A New Hope’daki pilotlardan biri olmakla kalmayıp, oynayan kişi Ewan Mcgregor’un amcası olur. Hatta McGregor’un Obi Wan rolü için bunu referans olarak yapımcıların başına kaktığı rivayet edilir.

  XIZOR : Bu da bir prensti falan da malumatım yok…

  Sıkı takipçi olmamama rağmen de bunları biliyor olmam bir garipmiş…garipçene bir durum…şaşırdım kaldım…ben gidiyorum :)

 3. blank

  Bu karakterlerin nerdeyse yarısını hatırlamıyorum ,tanımıyorum ama benim dikkatimi Darth Maul un olmaması çekti bak burada da yer alamamış garibim oysa sağlam karakterdi,ama ne yazıkki erken harcandı ,tıpkı X-MEN lerin ilk filmindeki Kurbağa adam gibi ne trajedi(((

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir