Star Wars TV Dizisi İçin Bekleyiş Kısa Sürebilir

Disney’in Lucasfilm’i alma süreci tamamlandı ve George Lucas’ın eski yapım şirketi tarafından geliştirilmiş birçok projeden haberdarlar. Bu projelerden biri de birkaç senedir gelişme sürecinde olan Star Wars TV dizisi.

Star-Wars-Universe-foto

Yapımcılığını Rick McCallum’un üstlendiği dizi için yazılmış ve tamamlanmış 50 senaryo olduğu söyleniyor. Ancak çekim süreci henüz başlamadı çünkü yoğun görsel efekt kullanılacak bu dizi için büyük bir bütçe gerekiyor. Star Wars’un canlı çekim TV dizisi bekleyişi kısa bir sure sonra sona erebilir çünkü Disney’in yan şirketi ABC şu sıralar projeyi inceliyor.

0080684Canlı çekim dizi konusunda bilgi sahibi olmayanları kısaca bilgilendirelim: McCallum Battlestar Galactica’dan Ronald D. Moore gibi yazarlar tarafından kaleme alınmış yaklaşık 50 tane hazır (birer saatlik) senaryo olduğunu açıkladı. Hikayeler Revenge of the Sith ile A New Hope arasındaki 20 yıllık zaman diliminde geçiyor. Ama dizinin odak noktası filmlerdeki esas karakterlerden çok diğer karakterler olacak. McCallum daha önce dizinin karanlık bir tarzı olacağını belirtmişti.

Projenin hayata geçirilmesi için gereken tek şey para. Her bölüme yaklaşık 5 milyon dolar gerekiyor ki bu bütçe televizyon dünyası için gerçekten yüksek bir rakam. Lucasfilm diziyi yayınlayan kanala kardan küçük bir kısım vererek dizinin hakkını tutmak istiyor. Ancak Disney hem Lucasfilm’in hem de ABC’nin sahibi olduğu için görünen o ki kanal diziyi tek başına yapacak. ABC başkanı Paul Lee şunları söyledi:

“Lucasfilm ile birlikte bir şey yapmayı çok isteriz ama şu an belirli bir şey yok. Hatta onlarla oturup görüşmedik bile. Canlı çekim diziyi inceleyeceğiz, ona göre karar vereceğiz. Satın alma tamamlanana kadar onlarla görüşme şansımız olmadı. Artık bu süreç sona erdiğine göre, onlarla görüşeceğiz ve bu konuyu da mutlaka konuşacağız.”

Lee dizinin ABC’de yayınlanacağına dair bir garanti vermiyor. 2015’te vizyona girmesi beklenen yeni bir Star Wars filminin hazırlandığı süreçte bir televizyon dizisi yapmanın hile yapmak olacağını düşünüyor:

“Bu daha çok Lucasfilm’e bağlı; bunu nasıl oynamak istediklerine bağlı. Marvel ile önemli bir noktaya geldik ama sonuçta The Avengers dizisi yapmıyoruz. S.H.I.E.L.D. The Avengers’ın bir parçası. Yani belki doğrudan bir yapım yerine Star Wars için de dolambaçlı bir yol seçilebilir.”

Bu bilginin kesin olduğunu söylemek için çok erken ama Disney Lucasfilm’i aldığına göre, canlı çekim Star Wars dizisinin hayata geçirilmesi gayet mümkün.

Kaynak: http://divxplanet.com/icerik/242/

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optimized by Optimole