Stephen King’den “O” / “It” İlk Fragman

Vizyon Tarihi: Eylül 2017

Mama filmiyle tanıdığımız Andrés Muschietti’nin yönettiği, korku-gerilim filmi O / It, Stephen King’in on yılardır okuyucularını korkutan aynı adlı popüler romanından uyarlandı.

Stephen King’den “O" / "It” İlk Fragman 1 – O It poster

Derry isimli kasabada çocuklar kaybolmaya başlar. Bir grup çocuk en büyük korkularıyla, yani yüzyıllardır cinayet ve vahşet hikayeleriyle bilinen Pennywise adındaki şeytan palyaço ile yüzleşmek durumunda kalırlar.

Filmin başrolündeki Pennywise’ı, yani ‘O’yu, Bill Skarsgard canlandırıyor. Filmdeki çocuk grubunu canlandıran genç oyuncular ise şöyle sıralanıyor: Jaeden Lieberher, Jeremy Ray Taylor, Sophia Lillis, Finn Wolfhard, Wyatt Oleff, Chosen Jacobs, Jack Dylan Grazer ve Nicholas Hamilton.

Muschietti’nin yönettiği O / It filminin senaryosu Chase Palmer, Cary Fukunaga ve Gary Dauberman tarafından yazıldı.

Yönetmen: Andrés Muschietti
Senaryo: Gary Dauberman, Chase Palmer, Cary Joji Fukunaga
Oyuncular: Bill Skarsgard, Finn Wolfhard, Javier Botet, Nicholas Hamilton, Megan Charpentier, Jaeden Lieberher, Sophia Lillis, Owen Teague, Wyatt Oleff, Jeremy Ray Taylor, Jack Dylan Grazer, Chosen Jacobs

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir