Stitches: İrlanda Yapımı Bir Korku Komedi

21 Ekim 2012

Stitches: İrlanda Yapımı Bir Korku Komedi 1 – Stitches posterSenaryosu Conor McMahon ve David O’Brien tarafından yazılan İrlanda yapımı Stitches filminin yönetmen koltuğunda ise McMahon oturuyor.

“Başarısız bir palyaço olan Richard “Stitches” Grindle, çocukları eğlendirmek için gittiği doğum günü partisinde çocukların alay konusu olur. Kazayla ayağı takılan Grindle, açık duran bulaşık makinesinin içindeki ekmek bıçağının üzerine kafa üstü düşer ve ölür. Seneler sonra mezarından dirilen palyaçomuz, artık birer ergen olmuş doğum günü çocuklarının verdiği ev partisine ‘davetsiz onur konuğu’ olarak katılır ve zamansız ölümünden sorumlu tuttuğu gençlerden intikam almaya girişir.”

Stitches, Can Evrenol’un Frightfest 2012 izlenimlerinde bahsettiği filmlerden biri. Can, filme ‘arada kalanlar’ bölümünde yer vermiş. Açıkçası posterini ilk gördüğümde pek ilgimi çekmemişti, ancak geçtiğimiz hafta yayınlanan ‘red band’ fragmanı izleyince fikrim değişti. Abartılı cinayet sahnelerinden kaçınmayan, izlemesi eğlenceli bir korku komedi gibi duruyor. Ölümden geri dönen palyaço rolünde izleyeceğimiz komedyen Ross Noble’ın performansı, filmin başarısındaki en belirleyici unsurlardan biri olacak şüphesiz.

Başrollerde Ross Noble’ın dışında Tommy Knight, Gemma-Leah Devereux, Eoghan McQuinn ve Lorna Dempsey gibi genç oyuncular yer alıyor.

Cannes, Frightfest, /slash Filmfestival ve Berlin Fantasy Filmfest gibi festivalleri gezen Stitches, İngiltere’de 26 Ekim’de vizyona giriyor.

Stitches: İrlanda Yapımı Bir Korku Komedi 2 – Stitches 01

Stitches: İrlanda Yapımı Bir Korku Komedi 3 – Stitches 02

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

"Zamanı Beklemek" Fragman 4 – zamanı beklemek 2

“Zamanı Beklemek” Fragman

Zamanı Beklemek kısa film projesinin fragmanı geçtiğimiz günlerde yayınlandı.
When the Lights Went Out 5 – when the lights went out poster

When the Lights Went Out

The Exorcist ile zirve yapmış ‘şeytan çıkarma’ filmleri nedense son