Filme Sayılı Günler Kala Geniş Bir Stoker Galeri 1 – 8 stoker

Filme Sayılı Günler Kala Geniş Bir Stoker Galeri

25 Şubat 2013

stoker dik2Ünlü yönetmen Park Chan-Wook’un son filmi Stoker’ın, Türkiye izleyicisiyle ilk defa 32. İstanbul Film Festivali kapsamında buluşacağı haberini daha önce duyurmuştuk. Devamlı yayınlanan fotoğraf, fragman ve klipler ile filme ait ilgiyi canlı tutmaya çalışan yapım şirketinin ‘Stoker ateşi’ni söndürmeye niyeti yok gibi görünüyor. Sayfanın sonunda heyecanla beklenen filme ait görsellerden oluşan geniş bir Stoker galeri bulabilirsiniz.

Oldeuboi (Oldboy, 2003) ile sesini geniş kitlelere duyuran, Güney Kore sinemasının önde gelen yönetmenlerinden Park Chan-wook, JSA (Joint Security Area, 2000), Sympathy for Mr. Vengeance (2002), Lady Vengeance (2005) ve Bakjwi (Thirst, 2009) gibi önemli filmleri de yönetti.

“Babası bir trafik kazasında ölen India, duygusal yönden dengesiz annesi ile bir başına kalır. India’nın o güne kadar varlığından bile haberdar olmadığı amcası Charlie, yalnız kalan iki kadın ile beraber yaşamak için yanlarına taşınır. India, kısa bir süre sonra, gizemli ve çekici amcasının bir takım art niyetleri olduğunu fark eder. Ancak öfke ya da korku duymak yerine ona çılgınlar gibi âşık olur.”

Park Chan-wook’un çektiği ilk İngilizce film olan Stoker’ın senaryosunu ise Prison Break dizisinden Michael Scofield olarak tanıdığımız Wentworth Miller yazdı. Oyuncu kadrosunda ise Mia Wasikowska, Nicole Kidman, Matthew Goode, Jacki Weaver, Lucas Till, Alden Ehrenreich, Phyllis Somerville ve Dermot Mulroney gibi önemli isimler var.

Not: Görselleri tam boy görebilmek için üzerlerine tıklayabilirsiniz.

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Gölge e-Dergi Nisan 2013 Sayı 67 Yayında 17 – Gölge Nisan Kapak

Gölge e-Dergi Nisan 2013 Sayı 67 Yayında

Öteki Sinema yazarlarının da katkıda bulunduğu Çizgi Roman Kültürü dergisi
Pek Yakında Sinemalarda: Cin Tepesi 18 – Cin Tepesi banner

Pek Yakında Sinemalarda: Cin Tepesi

Net cin görüntüleri yakaladığını iddia eden Cin Tepesi; Biray Dalkıran,