Stoker: Son Görseller, Poster ve Fragman

Stoker poster 1Yönetmenliğini Park Chan-wook’un yaptığı Stoker’a ait karakalem posterin yapım aşamasını gösteren videoyu daha önce yayınlamıştık. Gösterim tarihi yaklaşan filme ait en son görseller, posterler ve fragman ile Stoker’ı bir kez daha hatırlatmak istedik.

Oldeuboi (Oldboy, 2003) ile sesini geniş kitlelere duyuran, Güney Kore sinemasının önde gelen yönetmenlerinden Park Chan-wook, JSA (Joint Security Area, 2000), Sympathy for Mr. Vengeance (2002), Lady Vengeance (2005) ve Bakjwi (Thirst, 2009) gibi önemli filmleri de yönetti.

“Babası bir trafik kazasında ölen India, duygusal yönden dengesiz annesi ile bir başına kalır. India’nın o güne kadar varlığından bile haberdar olmadığı amcası Charlie, yalnız kalan iki kadın ile beraber yaşamak için yanlarına taşınır. India, kısa bir süre sonra, gizemli ve çekici amcasının bir takım art niyetleri olduğunu fark eder. Ancak öfke ya da korku duymak yerine ona çılgınlar gibi âşık olur.”

Park Chan-wook’un çektiği ilk İngilizce film olan Stoker’ın senaryosunu ise Prison Break dizisinden Michael Scofield olarak tanıdığımız Wentworth Miller yazdı. Başrollerde ise Mia Wasikowska, Nicole Kidman, Matthew Goode, Jacki Weaver, Lucas Till, Alden Ehrenreich, Phyllis Somerville ve Dermot Mulroney gibi önemli isimler var.

Stoker, üçleme olarak planlanan serinin ilk ayağı olacak. Filmin ülkelere göre belirlenen gösterim tarihleri ise şöyle; Hong Kong ve Singapur 28 Şubat; Brezilya, İngiltere ve ABD 1 Mart; Avustralya 28 Mart; Yeni Zelanda ve Arjantin 4 Nisan; Hollanda 11 Nisan; Danimarka 25 Nisan; Türkiye 26 Nisan; Belçika ve Fransa 1 Mayıs; Şili, Almanya ve İtalya 9 Mayıs.

Stoker poster 4

Stoker 005

Stoker 007

Stoker 011

Stoker 012

Stoker posterler

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir