Stoker’dan Karakalem Poster ve Posterin Yapım Videosu

Yönetmenliğini Park Chan-wook’un yaptığı Stoker’a ait bir karakalem poster yayınlandı.

Stoker'dan Karakalem Poster ve Posterin Yapım Videosu 1 – Stoker afis

Empire dergisi tarafından yayınlanan karakalem poster yanında ise hoş bir sürpriz var. Posterin çizim aşamasını gösteren bir video da posterle beraber takipçilerin beğenisine sunuldu. Videoda filme ait görüntülerin de yer aldığını belirtelim. Videoya eşlik eden parça ise Emily Wells’in seslendirdiği “Becomes The Color”.

Oldeuboi (Oldboy, 2003) ile sesini geniş kitlelere duyuran, Güney Kore sinemasının önde gelen yönetmenlerinden Park Chan-wook, JSA (Joint Security Area, 2000), Sympathy for Mr. Vengeance (2002), Lady Vengeance (2005) ve Bakjwi (Thirst, 2009) gibi önemli filmleri de yönetti.

“Babası bir trafik kazasında ölen India, duygusal yönden dengesiz annesi ile bir başına kalır. India’nın o güne kadar varlığından bile haberdar olmadığı amcası Charlie, yalnız kalan iki kadın ile beraber yaşamak için yanlarına taşınır. India, kısa bir süre sonra, gizemli ve çekici amcasının bir takım art niyetleri olduğunu fark eder. Ancak öfke ya da korku duymak yerine ona çılgınlar gibi âşık olur.”

Park Chan-wook’un çektiği ilk İngilizce film olan Stoker’ın senaryosunu ise Prison Break dizisinden Michael Scofield olarak tanıdığımız Wentworth Miller yazdı. Başrollerde ise Mia Wasikowska, Nicole Kidman, Matthew Goode, Jacki Weaver, Lucas Till, Alden Ehrenreich, Phyllis Somerville ve Dermot Mulroney gibi önemli isimler var.

Stoker, üçleme olarak planlanan serinin ilk ayağı olacak. 2013’de vizyona girecek olan filmin, ülkelere göre belirlenen gösterim tarihleri ise şöyle; Hong Kong ve Singapur 28 Şubat; Brezilya, İngiltere ve ABD 1 Mart; Belçika ve Fransa 20 Mart; Almanya, Yeni Zelanda ve Arjantin 4 Nisan; Hollanda 11 Nisan; Danimarka 25 Nisan.

blank

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir