Rodeo Çizgi Roman Yıllığı 2011 Huzurlarınızda

Studio Rodeo Çizgi Roman Yıllığı 2011 huzurlarınızda! Güçlü bir kadronun zihninden ve elinden çıkan kitapta, 16 farklı çalışma yer alıyor.

Rodeo Çizgi Roman Yıllığı 2011 Huzurlarınızda 1 – img1 418Rodeo Albümler Dizisi’nin 4. kitabı, rengarenk ve dopdolu! Studio Rodeo dahilindeki isimlerin yakın tarihli çalışmalarını içeren 80 sayfalık kitap, iki kapak alternatifiyle sunuluyor:

Biri, kitapta yer alan Kutsal Çember isimli çizgi öyküden hareketle Roberto Diso’nun çizdiği western kapak. Diğeri ise, içerikteki bazı karakter ve unsurların Aleksandar Sotirovski tarafından kompoze edildiği fantastik kapak.

Türk, İtalyan, Bosnalı ve Makedon çizgi romancıların Studio Rodeo çalışmaları çerçevesinde ortaya çıkardığı bu derleme, RAD kapsamında çıkan ilk çizgi roman yıllığı olmak özelliği taşıyor.

Kitabın bir başka enteresan boyutu ise, ABD’ye yönelik olarak yapılmış zombi temalı 3 çizgi öykünün ilk kez Türkçe yayınlanmalarına sahne olması. Kitapta yer alan eserler ve altlarındaki imzalar şu şekilde:

İstanbitch (Mıhçıoğlu & Diso) / Ayılı Adam Hırsızlara Karşı (Didman) / Traitan (Andronik & Pasanovic) / Bir Ölü Bunu Yapabilir Mi? (Mıhçıoğlu & Gündüz) / Kozalaklar (Özüduru) / İki Adam, Tek İntikam (Didman) / Tebessüm (Özüduru)/ Kutsal Çember (Mıhçıoğlu, Özüduru, Özsoy)

Ve Organik Kadın’ı da içeren RodErotik Öyküler bölümünde, şimdiye dek FHM’de çıkmış tüm kısa metrajlara ilaveten dişi cengaver Babria’nın ilk macerası! Online satışları da başlamış olan 4. RAD kitabı Studio Rodeo Çizgi Roman Yıllığı 2011‘e ulaşmak artık çok daha kolay: TOTEM‘in fantastik kapaklı versiyonunu buraya tıklayarak, western kapaklı versiyonunu ise bu linkten sipariş verebilirsiniz.

blank

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Optimized by Optimole