Suç ve Ceza Film Festivali'nde Yenilik: "VisionIST"​ 1 – 9 Suç ve Ceza Film Festivali basın toplantısı 1

Suç ve Ceza Film Festivali’nde Yenilik: “VisionIST”​

9 Kasım 2019

Adalet teması ile 9. kez düzenlenen Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali basın toplantısı 06.11.2019 Çarşamba günü İstanbul Crowne Plaza Harbiye’de sanat, sinema ve basın dünyasından konukların katılımıyla gerçekleşti. Festival yönetmeni Bengi Semerci film endüstrisinin buluşmasını sağlayan VisionIST “Endüstri Günleri”ni konuklara açıkladı.

Suç ve Ceza Film Festivali'nde Yenilik: "VisionIST"​ 2 – VisionIST Endüstri Günleri

Gösterimleri her yıl olduğu gibi Türk ve dünya sinemasından seçilmiş, ana temaları adalet olan filmlerden oluşan Suç ve Ceza Film Festivali’nde bu yıl, film endüstrisinin buluşmasını sağlayan bir yenilik gerçekleştirilecek. VisionIST “Endüstri Günleri” adı verilen bu yeniliği festival direktörü Bengi Semerci şöyle anlattı.

Profesyonellerin buluşması

Suç ve Ceza Film Festivali'nde Yenilik: "VisionIST"​ 3 – 9 Suç ve Ceza Film Festivali basın toplantısı 2

“Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali kapsamında gerçekleşecek olan film endüstrisinin buluşmasını sağlayan, endüstrideki gelişmelerin tanıtıldığı, tartışıldığı, iletişim toplantılarının yapıldığı VisionIST “Endüstri Günleri”, 23-25 Kasım 2019 tarihlerinde yapılacak. Bu bölümde hızla gelişen endüstride farklı kuşaklardan gelen ulusal ve uluslararası meslek profesyonellerinin birbirini tanıması, iletişimde bulunması ve bu şekilde üretimlerine yansıtacak katkıyı sağlaması hedeflendi. Film festivalleri uzun zamandır yaptığı ortak yapım marketleri ve yan etkinliklerle profesyonellerin ve profesyonelleşmek isteyenlerin tanışmasına, daha fazla işbirliği yapmasına alan yaratmaktadır. Suç ve Ceza Film Festivali özellikle bu nedenle VisionIST’i programı içerisine almıştır. Festival, bununla birlikte adalet temalı kısa film proje yarışması organize ederek genç sinemacılarla çeşitli deneyimleri buluşturacak bir ortak iletişim platformu yaratacaktır.”

Açılışta “Soy Bağı” filmi gösterilecek

Festival 21 Kasım 2019 Perşembe günü Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılacak açılış ile başlayacak. Açılışta yönetmenliğini Miroslav Terzić‘in yaptığı “Soy Bağı” adlı film gösterilecek. Festival filmleri Beyoğlu Sineması ve Nişantaşı City’s sinemalarında 22-28 Kasım 2019 tarihleri arasında izleyici ile buluşacak.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Eskişehir Film Festivali'nin Afişlerinde Kült Filmler 4 – Forrest Gump

Eskişehir Film Festivali’nin Afişlerinde Kült Filmler

20. yaşını görkemli bir programla kutlamaya hazırlanan Eskişehir Film Festivali,
31. Ankara Uluslararası Film Festivali Eylül'de Yapılacak! 5 – jk

31. Ankara Uluslararası Film Festivali Eylül’de Yapılacak!

Pandemi nedeniyle ertelenen Ankara Uluslararası Film Festivali 3-11 Eylül 2020