Suç ve Ceza'dan Ödüllü Kısa Film Proje Yarışması 1 – Suç ve Ceza 2019 Kısa Film Yarışması 2

Suç ve Ceza’dan Ödüllü Kısa Film Proje Yarışması

12 Mayıs 2019

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali komitesi, 2019 yılı festival organizasyonunda ödüllü “Ulusal Altın Terazi Kısa Film Proje Yarışması” düzenleneceğini açıkladı.

9. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali

Suç ve Ceza'dan Ödüllü Kısa Film Proje Yarışması 2 – Suç ve Ceza 2019 Kısa Film Yarışması

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali adalet temalı kısa filmlerin çekilmesini desteklemek amacı ile kısa film proje yarışması düzenliyor. Festival Direktörü Prof. Dr. Bengi Semerci, yarışmanın; 9. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali kapsamında gerçekleşeceğini belirtti. Semerci “Yarışmaya katılıp ödül kazanan senaryonun 10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali sırasında gösterimi amaçlanıyor. Festival 22-28 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. Yarışmaya son başvuru tarihi 02 Ağustos 2019 Cuma günü saat 17.00 olarak belirlendi” dedi.

Kısa Film Yarışmasına Sinema, Kültür ve Sanat Dünyasından Destek

Sinema, kültür ve sanat dünyasından festivale çeşitli desteklerin olduğunu söyleyen Semerci şöyle devam etti: “Jüri tarafından birinci seçilen projenin sahibi, Altın Terazi Ödülü ve 10.000 TL para ödülünün sahibi olacak. Ayrıca sinema, kültür ve sanat dünyası bu yarışmaya çeşitli desteklerde bulunuyor. Jüri tarafından belirlenecek projelere; Mint Film Postproduction tarafından postproduction desteği, YapımLab Yapımcılık Atölyesi tarafından 6 aylık yapım atölyesi eğitimi, Queenofad Senaryo Danışmanlığı yönetmen Korhan Bozkurt tarafından senaryo danışmanlığı desteği, Murat Evgin tarafından film müziği desteği ve Tolon Film Kamera tarafından 3 gün kamera ve kameraman desteği sağlanacak. Diren Sanat Medya ise Altın Terazi ödülü kazanan projeye medya sponsorluğu sunacak.”

Yarışmaya katılmak isteyenler www.icapff.com adresinden ayrıntıları öğrenebilirler.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

This will close in 20 seconds

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Mobil Film Festivali Kısaları Bekliyor! 3 – mobil

Mobil Film Festivali Kısaları Bekliyor!

Cep telefonun veya tabletinle çektiğin filmi #YedirenkSanat hashtagi ile 15
9. Zeugma Film Festivali Çevrimiçi Gösterimlere Başlıyor 4 – Bina

9. Zeugma Film Festivali Çevrimiçi Gösterimlere Başlıyor

Kırkayak Kültür tarafından düzenlenen 9. Zeugma Film Festivali, 22-29 Kasım