Merakla Beklenen Suspiria 9 Kasım'da Sinemalarda 1 – Suspiria 07

Merakla Beklenen Suspiria 9 Kasım’da Sinemalarda

1 Kasım 2018

Suspiria 9 Kasım’da sinemalarda! 2017’nin en çok konuşulan filmlerinden Call Me by Your Name ile En İyi Film dalında Oscar’a aday olan Luca Guadagnino, şimdi de 2018’in merakla beklenen filmlerinden, korku sinemasının klasiklerinden Suspiria uyarlamasıyla adından bahsettiriyor. 2018 Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan için yarışan filmde Grinin Elli Tonu serisi ile tanıdığımız Dakota Johnson ve Oscar ödüllü oyuncu Tilda Swinton yer alıyor.

Merakla Beklenen Suspiria 9 Kasım'da Sinemalarda 2 – Suspiria 08

Guadagnino’nun “yeniden çevrim değil, orijinal filmin uyandırdığı inanılmaz hisse bir saygı duruşu” olarak tanımladığı yeni Suspiria’nın müzikleri Radiohead’den Thom Yorke tarafından bestelendi. Koreografiler ise sinema, tiyatro, moda ve dans alanlarında tanınmış sanatçı Damien Jalet’ye ait.

Konu

Dünyaca ünlü bir dans akademisine kabul edilmenin mutluluğunu yaşayan Susie (Dakota Johnson), akademinin sanat yönetmeni Madam Blanc’ın (Tilda Swinton) gözetimi altında dans eğitimine devam etmektedir. Kısa bir süre içerisinde art arda yaşanan esrarengiz kaybolmalar ve kanlı cinayetlerle beraber Susie, akademinin saklı bir geçmişi ve karanlık bir sırrı olduğunu anlar. Bu ölümlerin ardında sapık bir katil mi, yoksa doğaüstü güçler mi vardır? Daha da önemlisi sıra Susie’ye mi gelmiştir?

Merakla Beklenen Suspiria 9 Kasım'da Sinemalarda 3 – Suspiria poster 02

Bunları Biliyor muydunuz?

  • Dakota Johnson, filmin çekimleri için 2 yıl bale ve dans eğitimi aldı.
  • Filmin çekimleri için yönetmen, 1921 yılında inşa edilen İtalya Varese şehrindeki Grand Hotel Campo dei Fiori’yi seçti.
  • Dakota Johnson, bu “dağ başında terk edilmiş bir otel” olarak tarif ettiği yerden ve özellikle dans sahnelerinden o kadar çok etkilendi ki çekimler bitince terapiye başladı.
  • Tilda Swinton, 2 karakteri birden canlandırıyor. Dr. Josef Klemperer adlı yaşlı adam, künyede Lutz Ebersdorf olarak yazılsa da aslında Swinton’ın ta kendisi!
  • Filmin müziklerini Radiohead grubunun solisti Thom Yorke besteledi. Film için hazırlanan bu özel albüm, müzisyenin ilk sinema deneyimi.
  • Quentin Tarantino, Suspiria’yı izledikten sonra ağlayarak filmin yönetmeni Luca Guadagninio’ya sarıldı.

Merakla Beklenen Suspiria 9 Kasım'da Sinemalarda 4 – Suspiria 09

Merakla Beklenen Suspiria 9 Kasım'da Sinemalarda 5 – Suspiria 10

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Yine Yeni Yeniden! Öteki Sinema Forever! 6 – blograzzi

Yine Yeni Yeniden! Öteki Sinema Forever!

Yine Yeni Yeniden! Blograzzi Öteki Sinema'nın yeni halini günün blogu
Yeni Flatliners Filminde Başrol Kimin? 7 – flat

Yeni Flatliners Filminde Başrol Kimin?

Yeni Flatliners filminin oyuncu kadrosu yeni yeni şekillenirken başrol kadın