Argento’nun Başyapıtı Suspiria Yeniden Çekiliyor!

David Gordon Green, sonunda Argento’yu ikna etti… Suspiria yeniden çekiliyor!

En son 2007’de yenilenmiş kopyasıyla Cannes Film Festivali’nde izleyiciyle buluşan ve tüm zamanların en iyi korku filmleri arasında gösterilen Dario Argento başyapıtı Suspiria yeniden çevrilecek.

Argento'nun Başyapıtı Suspiria Yeniden Çekiliyor! 1 – Kara Kraliçe Suspiria 4

Daha önce Suspiria’nın yeniden çevrimi hakkında pek çok dedikodu yapılmış fakat bir türlü kesin bir bilgi elimize ulaşmamıştı. Bugün elimize ulaşan habere göre ise, sonunda Suspiria konusunda bir ilerleme kaydedildi ve David Gordon Green, filmi yönetmek için çalışmalara başladı.

Filmin yeniden çevriminin bir türlü başlamamasının arkasında Suspiria’nın yönetmeni Dario Argento’nun parmağının olduğu, çünkü filmin yeniden çevrim haklarını bir türlü vermediği söyleniyordu. Görünen o ki, Argento bu konuda bir karara varabilmiş ve yapım haklarını Green’e teslim etmiş.

Green’in Argento’yu nasıl ikna ettiğini bilmiyoruz ve orijinal Suspiria’dan daha iyi bir iş çıkaracağından da şüpheliyiz ama Argento’yu sonunda ikna edebildiğine göre çek defterinin epey kabarık olduğunu ancak tahmin edebiliyoruz.

Tek temennimiz ise son olarak Pineapple Express filmini izlediğimiz Green’in bu başyapıtı bir Hollywood paçavrası haline dönüştürmemesi…

1977 tarihli Suspiria, gizemli bir dans okulunda yaşananları anlatarak sinema tarihinin en korkunç sahnelerinden bazılarını hafızalara kazımıştı.

Kaynak: http://www.beyazperde.com/haber/15514/-Suspiria-Yeniden-Cevriliyor-

blank

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

4 Yorumlar

  1. blank

    Filmin bir Hollywood paçavrası olacağı konusunda emin olabilirsin Murat abi. ‘Suspiria’ yeniden çevrilir mi yahu, el insaf!

  2. blank

    Suspiria’yı yeniden çeken eller gırılsın oooyy!.

  3. blank

    Green efendi oldu olacak başrolü de Ozgü Namal’a oynatsın bari :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir