System Crasher / Oyunbozan 27 Eylül'de Sinemalarda 1 – System Crasher Oyunbozan 01

System Crasher / Oyunbozan 27 Eylül’de Sinemalarda

2019 Berlin Film Festivali’nin en çok konuşulan filmlerinden biri olan System Crasher / Oyunbozan, yönetmeni Nora Fingscheidt’in ilk uzun metrajlı filmi olmasıyla festivalin sürprizlerinden biri oldu. Filmin en dikkat çekici yanı ise başrolündeki küçük oyuncusu Helena Zengel. 11 yaşındaki Helena cesur oyunculuğuyla o kadar ses getirdi ki bir sonraki projesinde Tom Hanks ile rol alacağı duyuruldu. Film, geçtiğimiz günlerde Almanya’nın da Oscar adayı olarak seçildi.

System Crasher / Oyunbozan 27 Eylül'de Sinemalarda 2 – System Crasher Oyunbozan 02

Çok iyi bir psikolojik dram. -HOLLYWOOD REPORTER

Öfkesini içinde tutamayan ve sık sık saldırganlaşan 9 yaşındaki Benni için annesi çareyi onu Sosyal Hizmetlere teslim etmekte bulur. Ancak tek isteği annesinin yanında olmak olan Benni, sistemde kendine yer edinemez ve gönderildiği her geçici ailenin yanından öfkesi yüzünden ayrılmak zorunda kalır. Kaldığı bakımevinden onu okula getirip götürmekten sorumlu Micha, bu renkli kişilikli küçük kızla bağ kurar. İnsanlardan uzakta olmanın Benni’ye iyi geleceğini düşünür. Gittikleri doğa kampında Benni, ağaçların arasında hayatının en mutlu 3 haftasını geçirir. Ancak gerçek hayata döndüklerinde Benni kendini yine evsiz bulunca öfkesini durdurabilecek midir?

System Crasher / Oyunbozan 27 Eylül'de Sinemalarda 3 – System Crasher Oyunbozan poster

System Crasher / Oyunbozan

Orijinal Adı: Systemsprenger
Yapım: Almanya
Yapım Yılı: 2019
Dil: Almanca
Renk: Renkli
Tür: Dram
Süre: 118 dakika
Yönetmen: Nora Fingscheidt
Senaryo: Nora Fingscheidt
Oyuncular: Helena Zengel, Albrecht Schuch, Gabriela Maria Schmeide, Lisa Hagmeister, Melanie Straub, Victoria Trauttmansdorff, Maryam Zaree, Tedros Teclebrhan, Matthias Brenner
Görüntü Yönetmeni: Yunus Roy Imer
Kurgu: Stephan Bechinger, Julia Kovalenko
Türkiye Hakları: FİLMARTI Film
Dağıtım: FİLMARTI

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir