T2 Trainspotting, Türkiye’de İlk Kez !f İstanbul’da! 1 – T2 Trainspotting 02

T2 Trainspotting, Türkiye’de İlk Kez !f İstanbul’da!

26 Ocak 2017

16 Şubat’ta başlayacak !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin kapanış filmi belli oldu. 90’ların kült filmi Trainspotting’in devamı olan T2 Trainspotting, Türkiye’de ilk kez !f İstanbul’da gösterilecek. Danny Boyle’un ilk filmdeki ekibi yeniden bir araya getirdiği film, Berlinale’den hemen sonra İstanbul’da olacak. !f İstanbul’un !f kült bölümünde ise Trainspotting, yenilenmiş kopyasıyla filmin ve romanın tutkunlarını bekliyor olacak.

“Orijinalinin ruhuna sadık”

T2 Trainspotting, Türkiye’de İlk Kez !f İstanbul’da! 2 – T2 Trainspotting 2 2017

Danny Boyle’un yönettiği, 90’ların kült filmi Trainspotting’in devam filmi olan T2 Trainspotting, bizi kahramanımız Mark Renton ile birlikte Edinburgh’a, Spud, Sick Boy ve Begbie’nin 20 yıl sonraki yaşamlarına götürecek. Boyle’un bu kez Welsh’in devam romanından uyarladığı ve oyuncularını korumayı başaran filmde Ewan McGregor, Ewen Bremner, Jonny Lee Miller ve tabii ki Robert Carlyle başrolde.

Sinemaseverlerin son 10 yıldır devamının çekileceği haberleriyle heyecanlandığı proje, nihayet bu yıl tamamlandı ve ilk kez Berlin Film Festivali’nin yarışmalı bölümünde seyirci önüne çıkacak. Welsh’in “Sanırım orijinalinden daha güçlü bir film izleyeceğiz” sözleriyle beklentimizi yükselttiği filmin geçen hafta İngiltere’de basına yapılan özel gösteriminden gelen yorumlar ise hayal kırıklığına uğramayacağımızın kanıtı adeta. Independent’ın 5 yıldız vererek “Orijinalinin ruhuna sadık, çok canlı ve eğlenceli” sözleriyle övdüğü, The Hollywood Reporter’ın “Kendi özgün sesini bulmakta hiç zorlanmıyor”, Daily Record’un “Boyle, uzun ömrün, sadakatin ve arkadaşlığın kusursuz bir masalını yaratmış” yorumunu yaptığı film Guardian’dan da 4 yıldız aldı ve “İlk filmin aynı enerjisi ve karanlığına sahip” sözleriyle onaylandı.

İlk “Trainspotting” de !f’te

T2 Trainspotting, Türkiye’de İlk Kez !f İstanbul’da! 3 – Devamı Çekilmesi Gereken Filmler

Sinemaseverler ayrıca !f kült bölümünde serinin ilk filmini de izleyebilecekler. Danny Boyle’un 1996’da Irvine Welsh’in aynı adlı efsanevi romanından uyarladığı ve kaybedenler, yalancılar, psikopatlar ve bağımlıların dünyasına o güne dek görmediğimiz etkileyicilikte bir bakış getiren Trainspotting, modern sinemanın da başyapıtlarından sayılıyor. Diyalogları, saf İngiliz sosyal gerçekçiliği ve kendine has mizahıyla parıldamaya devam eden ve ardından gelen taklitçilerine rağmen özgünlüğünü hâlâ korumayı başaran film, yenilenmiş kopyasıyla Türkiye’de ilk kez !f İstanbul’da gösterilecek.

Biletler 3 Şubat’ta biletix’te!

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin programı 26 Ocak’ta açıklanacak ve biletler 3-5 Şubat tarihlerinde İstanbul için, 17-19 Şubat tarihlerinde de Ankara ve İzmir için biletix’te % 10 indirimle, İş Bankası Maximum Kart sahiplerine özel %20 indirimle ön satışa çıkacak. Bu yıl da festival biletleri biletix.com’dan ve sinema gişelerinden satın alınabilecek.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

SineMASAL Açıkhava Sinema Festivali 4 – 20558296

SineMASAL Açıkhava Sinema Festivali

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde 6 ilde gerçekleşecek olan SineMASAL Açıkhava Sinema
Çin Sinemasının Büyük Ustası Xie Fei İlk Kez Türkiye'de 5 – Xie Fei 1

Çin Sinemasının Büyük Ustası Xie Fei İlk Kez Türkiye’de

Çin sinemasının usta yönetmeni Xie Fei, Türkiye’de ilk kez 26.