Quentin Tarantino Spagetti Western Çekiyor!

Tarantino’dan Spagetti Western!

Quentin Tarantino Spagetti Western Çekiyor! 1 –Ünlü yönetmen yıllardır çekmek istediği projeye bu yıl başlıyor… Son olarak ‘Soysuzlar Çetesi’ ile izlediğimiz yönetmen Quentin Tarantino ve aynı filmdeki Hans Landa rolüyle Oscar kazanan Christoph Waltz, yönetmenin çok sevdiği Spagetti Western türünde bir film çekmek için kolları sıvadı…

Önemli sinema bloglarından Ain’t It Cool News’in haberine göre, bu yıl içinde çekilmesi planlanan filmin set mekanları İtalya ve İspanya olacak. Walt dışında filmde rol alması düşünülen isimlerse Franco Nero, Treat Williams ve Keith Carradine.

İtalyan aktör Nero’nun internette dolaşan sözlerine bakılırsa, film western sinemasının babası sayılan Sergio Leone’ye bir saygı anlamı taşıyacak ve ismi de ‘The Angel, the Bad and The Wise’ (Melek, Kötü ve Bilge) olacak. Tabii henüz isim konusunda resmi bir açıklama gelmiş değil, fakat Oscar partisinde projenin senaryo aşamasında olduğu bizzat Tarantino tarafından açıklandı.

Tarantino’yu Japon yapımı western ‘Sukiyaki Western Django’da izlemiş olanlar az çok neden bahsettiğimizi anlamışlardır, yıllardır bu türde film çekmeye çalışan Tarantino sonunda amacına bu yıl ulaşacakmış gibi gözüküyor…

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

2 Yorumlar

  1. blank

    Sukiyaki’i izledim ve çok beğenmiştim.Yeni filmi de merakla bekliyorum.Sanırım Tarantino yine harikalar yaratacak.Yazı için teşekkürler,elinize sağlık..

  2. blank

    yakışır Tarantino abimize.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir