Tarihe Tanıklık Edecek Fotoğraflarla Bond; James Bond

Efsanevi fotoğrafçı Terry O’Neill, 50 yıl boyunca James Bond’u sette ve kamera arkasında takip etti. Arşivi binlerce özel kareyle doldu, taştı. Fanatikleri, bu karizmatik ajanın heyecan dolu maceralarını beyazperdenin büyüsüne kapılıp izlerken, set arkası da birbirinden eğlenceli görüntülere sahne oluyordu. Sonra bir gün, o fotoğrafları anlatacak isimler bir araya geldi ve “Bond Efsanesi” işte böyle doğdu. Caretta Yayıncılık da bu arşivlik eseri Türkiye’deki hayranlarıyla buluşturdu.

1446453435_BONDCOVER2

50 yıldan daha uzun zamandır James Bond, izleyicisine başka hiçbir süper kahramanın yapmadığı kadar gerilim, heyecan ve eğlence yaşattı. İzleyen herkes kendinden bir şeyler buldu o filmlerde; kahramana can veren birbirinden yakışıklı isimlere hep güzel kadınlar eşlik etti. Aktörler değişse de 50 yıla yayılan Bond Efsanesi, vizyona girmeye gün sayan “Spectre” ile birlikte 24 filmle beyazperdenin en uzun serisi oldu. Sinemanın en karizmatik karakterine karşı merak da bir o kadar arttı…

Fotoğraflarla Bond Efsanesi…

Sanat yaşamı boyunca 2000′in üzerinde ünlü ile çalışan, portfolyosunda Frank Sinatra’dan Amy Winehouse’a, Sean Connery’den Al Pacino, Audrey Hepburn, Pierce Brosnan, Bridget Bardot’ya birbirinden ünlü isimler bulunan efsanevi fotoğrafçı Terry O’Neill’ın çoğu daha önce hiç yayınlanmamış fotoğraflarından oluşan Bond Efsanesi, eşsiz bir derleme niteliği taşıyor aynı zamanda… Bond hakkında eşine az rastlanır görüşler ve yorumlar bu eşsiz fotoğraflara eşlik ediyor: Gazeteci yazar Godfrey Smith gerçek Bond’u -arkadaşı ve meslektaşı Ian Fleming’i- yadediyor, GQ Dergisi editörü Dylan Jones, Bond stilini tanımlıyor ve Honor Blackman’dan Britt Ekland’a Bond kızları, setlerdeki maceralarını anlatıyor.

Bond’a Dair Herşey…

Bond hayranlarının başucu kitabı olacak bu özel çalışma ile karakterlerin, filmlerin, setlerin ve objektifin ardındaki efsaneye daha da yakınlaşacaksınız. Bond’un filmlerinde neredeyse başrole yerleşmiş arabalarını, İngiliz asaletini yansıtan giyim tarzını ve belki de en merak edilen Bond kızlarını Terry O’Neill’ın muhteşem fotoğrafları eşliğinde inceleme fırsatı bulacaksınız. Sinemanın bu fenomen karakteri ile ilgili bilinmeyenleri anlatan Bond Efsanesi, Caretta Yayıncılık imzasıyla tüm kitapçılarda…

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir