Teksas Katliamı'nın Yıldızı Ölü Bulundu! 1 –

Teksas Katliamı’nın Yıldızı Ölü Bulundu!

7 Ağustos 2014

Kült filmler arasında gösterilen The Texas Chainsaw Massacre’daki (Teksas Katliamı) performansıyla ün kazanan ABD’li aktris Marilyn Burns öldü.

Teksas Katliamı'nın Yıldızı Ölü Bulundu! 2 – texas chainsaw massacre 1 lc 01

Menajeri Chris Roe, 65 yaşındaki ünlü oyuncunun, 5 Ağustos’ta Houston’daki evinde bir yakını tarafından ölü bulunduğunu söyledi. Ünlü oyuncunun ölüm nedeni henüz bilinmiyor.

Tobe Hooper’ın 1974 tarihli The Texas Chainsaw Massacre ve 1976 tarihli Eaten Alive isimli filmlerinde başrolü oynayan Marilyn Burns, üç kez Emmy’ye aday gösterilen mini dizi Helter Skelter’da Linda Kasabian karakterini canlandırmıştı.

7 Mayıs 1949, Pennsylvania doğumlu ABD’li oyuncu Burns, Kiss Daddy Goodbye (1981) ve Future-Kill (1985) gibi korku filmlerinde de rol alarak çığlık kraliçesi ünvanını bileğinin hakkıyla kazanmıştı. Ayrıca Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation (1994) filminde Sally Hardesty olarak; Texas Chainsaw 3D (2013) filminde de Verna Carlson olarak ‘cameo’ yapmıştı.

Not: Cameo görünüm veya kısaca cameo, oyun, film, video oyunu, televizyon gibi gösteri sanatlarında insanlar tarafından çok bilinen birisinin kısa süre ile görülmesine denir.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

ENnie Jürisine Bir Türk Aday Gösterildi 3 – ENnie Ödülleri

ENnie Jürisine Bir Türk Aday Gösterildi

Fantastik oyun ve FRP dünyasının prestijli ödüllerinden olan ENnie Ödülleri’nin
Machete Kills Görseller ve Red Band Fragman 4 – Machete Kills

Machete Kills Görseller ve Red Band Fragman

Machete’nin yeni macerası Machete Kills, ikinci 'red band' fragmanı ve