Teksas Katliamı’nın Yıldızı Ölü Bulundu!

Kült filmler arasında gösterilen The Texas Chainsaw Massacre’daki (Teksas Katliamı) performansıyla ün kazanan ABD’li aktris Marilyn Burns öldü.

Teksas Katliamı'nın Yıldızı Ölü Bulundu! 1 – texas chainsaw massacre 1 lc 01

Menajeri Chris Roe, 65 yaşındaki ünlü oyuncunun, 5 Ağustos’ta Houston’daki evinde bir yakını tarafından ölü bulunduğunu söyledi. Ünlü oyuncunun ölüm nedeni henüz bilinmiyor.

Tobe Hooper’ın 1974 tarihli The Texas Chainsaw Massacre ve 1976 tarihli Eaten Alive isimli filmlerinde başrolü oynayan Marilyn Burns, üç kez Emmy’ye aday gösterilen mini dizi Helter Skelter’da Linda Kasabian karakterini canlandırmıştı.

7 Mayıs 1949, Pennsylvania doğumlu ABD’li oyuncu Burns, Kiss Daddy Goodbye (1981) ve Future-Kill (1985) gibi korku filmlerinde de rol alarak çığlık kraliçesi ünvanını bileğinin hakkıyla kazanmıştı. Ayrıca Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation (1994) filminde Sally Hardesty olarak; Texas Chainsaw 3D (2013) filminde de Verna Carlson olarak ‘cameo’ yapmıştı.

Not: Cameo görünüm veya kısaca cameo, oyun, film, video oyunu, televizyon gibi gösteri sanatlarında insanlar tarafından çok bilinen birisinin kısa süre ile görülmesine denir.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir