!f İstanbul’dan Tereddüt'e Özel Gala 1 – Tereddüt özel gala

!f İstanbul’dan Tereddüt’e Özel Gala

4 Aralık 2016

Tereddüt’e Özel Gala

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin geçen yıl başlattığı ve ilham veren filmlerin gösterimlerine evsahipliği yaptığı “!f İlham Serisi”, Yeşim Ustaoğlu’nun son filmi “Tereddüt”ün galasıyla devam ediyor. Funda Eryiğit, Ecem Uzun, Mehmet Kurtuluş, Okan Yalabık ve Serkan Keskin’in oynadığı “Tereddüt”, dünya galasını Toronto’da yapmış, Hayfa Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü’nü, Antalya Film Festivali’nin Uluslararası Yarışma’sından da “En İyi Film”, “En İyi Yönetmen”, “En İyi Kadın Oyuncu” dallarında ödül almış, Ulusal Yarışma’da da Ustaoğlu’na Film-Yön Derneği En İyi Yönetmen Ödülü’nü, Ecem Uzun’a da ikinci En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü getirmişti. 16 Aralık’ta gösterime girecek olan film, yılın merakla beklenen yerli yapımların başında geliyor.

Bir Anadolu kasabasında yolları kesişen aynı ama farklı iki genç kadının birbirlerine çarpan ve dönüşen hayatlarını konu alan “Tereddüt”, film ekibinin ve davetlilerin katılımıyla 8 Aralık Perşembe günü Cinemaximum Kanyon’da sinemaseverlerle buluşacak. Gösterimin ardından ise Yeşim Ustaoğlu, !f İstanbul’un Direktörü Serra Ciliv ile filmi konuşacak ve seyircilerin sorularını yanıtlayacak. Söyleşi aynı zamanda !f İstanbul’un facebook adresinden canlı olarak yayınlanacak.

!f İstanbul 16 Şubat’ta

Mars Cinema Group ortaklığında gerçekleşecek !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali ise, 16-26 Şubat 2017 tarihlerinde İstanbul’da, 2-5 Mart 2017 tarihlerinde ise Ankara ve İzmir’de düzenlenecek.

Ayrıntılı bilgi için: www.ifistanbul.com

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Kibir Bizi Bitiriyor 4 – unnamed 1

Kibir Bizi Bitiriyor

Film Arası Dergisi’ne konuşan ünlü oyuncu Nadir Sarıbacak, ‘Kibir bizi
Green Inferno’dan Vahşet Dolu Yeni Klip (18+) 5 – the green inferno

Green Inferno’dan Vahşet Dolu Yeni Klip (18+)

Yamyamlığı konu alan Green Inferno’dan red band bir klip geldi.