The Batman 4 Mart'ta Sinemalarda 1 – The Batman 1

The Batman 4 Mart’ta Sinemalarda

2 Şubat 2022
Bu sadece bir çağrı değil… Bu bir uyarı.

Warner Bros. Pictures’dan, başrolünde Gothan Şehri’nin dedektifi ve milyarder Bruce Wayne rollerinde Robert Pattinson’ın yer aldığı, yönetmen Matt Reeves’den The Batman geliyor.

Suçluların kalplerine korku salan Batman (Robert Pattionson) olarak 2 yıl boyunca sokakları takip etmek, Bruce Wayne’i Gotham Şehri’nin gölgelerine sürüklemiştir. Şehrin yozlaşmış yetkilieri ve yüksek profilli kişiler ağı arasında yalnızca birkaç güvenilir müttefiki olan Alfred Pennyworth (Andy Serkis), Teğmen James Gordon (Jeffrey Wright) ile yalnız kanunsuzumuz, kendisini şehir halkı arasında intikamın yegane örneği olarak kanıtlamıştır.

Bir katil, bir dizi sadist entrikayla Gotham’ın seçkinlerini hedef aldığında, bir dizi şifreli ipucu, Dünyanın En Büyük Dedektifi’ni yeraltı dünyasını soruşturmaya gönderir. Batman burada Catwoman (Kedi Kadın) olarak da bilinen Selina Kyle (Zoë Kravitz), Penguen olarak da bilinen Oswald Cobblepot (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) ve Riddler (Bilmececi) olarak da bilinen Edward Nashton (Paul Dano) gibi karakterlerle karşılaşır. Kanıtlar ve failin planlarının ölçeği netleşirken, Batman yeni ilişkiler kurmalı, suçlunun maskesini düşürmeli ve Gotham Şehri’ni uzun süredir rahatsız eden, gücün ve yolsuzluğun kötüye kullanılmasına adalet getirmelidir.

The Batman 4 Mart'ta Sinemalarda 2 – The Batman 3

Başroldeki Pattinson’a (Tenet, The Lighthouse) Gotham’ın ünlü, ünsüz diğer karakterleri rollerinde Zoë Kravitz (Big Little Lies, Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald) Selina Kyle rolünde; Paul Dano (Love & Mercy, 12 Years a Slave) Edward Nashton rolünde; Jeffrey Wright (No Time to Die, Westworld) Gotham Şehri Polis Departmanı’ndan James Gordon rolünde; John Turturro (Transformers filmleri, The Plot Against America) Carmine Falcone rolünde; Peter Sarsgaard (The Magnificent Seven, Interrogation) Gil Colson rolünde; Jayme Lawson (Farewell Amor) belediye başkan adayı Bella Real rolünde; Andy Serkis (Planet of the Apes filmleri, Black Panther) Alfred rolünde ve Colin Farrell (The Gentlemen, Fantastic Beasts and Where to Find Them) Oswald Cobblepot rolünde eşlik ediyorlar. Reeves (The Planet of the Apes serisi) filmi, Reeves ve Peter Craig’in DC karakterinden uyarlanan senaryosundan yönetti. Batman karakterini Bob Kane, Bill Finger ile yarattı. Dylan Clark (Planet of the Apes filmleri) ve Reeves filmin yapımcılığını, Michael E. Uslan ile birlikte üstlendiler. Filmin yönetici yapımcıları Walter Hamada, Chantal Nong Vo ve Simon Emanuel.

Yönetmenin kamera arkasındaki yaratıcı ekibinde Oscar adayı görüntü yönetmeni Greig Fraser (Dune, Lion); Reeves’in Planet of the Apes filminde de görev alan yapım tasarımcısı James Chinlund ve editor William Hoy; editör Tyler Nelson (Rememory) ve Oscar ödüllü kostüm tasarımcısı Jacqueline Durran (1917, Little Women, Anna Karenina) yer alıyorlar. Filmin müzikleri Oscar ödüllü kompozitör Michael Giacchino (yeni Spider-Man, Jurassic World ve Star Wars filmleri, Up) tarafından bestelendi.

Warner Bros. Pictures bir 6th and Idaho / Dylan Clark Productions Yapımı, bir Matt Reeves Filmi, The Batman’i sunar. Dünya çapında Warner Bros. Pictures tarafından dağıtılacak film 2 Mart 2022’den itibaren gösterime girecek.

The Batman 4 Mart'ta Sinemalarda 3 – The Batman poster

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Widows / Dul Kadınlar İlk Fragman 4 – Widows Dul Kadınlar 02

Widows / Dul Kadınlar İlk Fragman

16 Kasım 2018'de vizyona girecek, Steve McQueen'in yönettiği Widows /
A Quiet Place / Sessiz Bir Yer Özel Video 5 – A Quiet Place Sessiz Bir Yer 1

A Quiet Place / Sessiz Bir Yer Özel Video

13 Nisan'da gösterime girecek A Quiet Place / Sessiz Bir