The Collection Fragman

The Collector / Koleksiyoncu filminin baş kahramanı Arkin’in korku dolu yeni macerası The Collection fragman yayında… Elena (Emma Fitzpatrick) açıklanmayan bir yerde katıldığı bir partide ‘Koleksiyoncu’ adındaki psikopat katilin son kurbanı olacaktır. Koleksiyoncu terk edilmiş bir oteli işkence ve ölüm mekanına ve kurbanlarıyla oynadığı bir labirente dönüştürmüştür.

Elena’yı da buraya getirir. Kızının kaybolduğu öğrenen Elena’nın varlıklı babası (Christopher McDonald) onu geri getirebilmek için bir grup paralı askeri görevlendirir. Arkin (Josh Stewart), bu iğrenç canavarın gazabından kaçan tek adamdır ve onlara yol gösterir. Arkin geride bıraktığını sandığı kabusa Elena’nın hayatını kurtarabilmek için geri döner.

Yönetmen: Marcus Dunstan
Senaryo: Marcus Dunstan, Patrick Melton
Oyuncular: Josh Stewart, Christopher McDonald, Erin Way 

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

2 Yorumlar

  1. 2007 yapımı the collector, testere serisi için bir prequel olarak düşünülmüş, sonradan bağımsız proje olmuştu. the collection baya zamandır planlanan ama yapıma geçememiş bir sequel. sinopsise bakılırsa yapımcılar testere ekolünden ekmek yemeye doymamışlar hala.

  2. Testere’ciler artık iyiden iyiye işin suyunu çıkardılar bence… Hiç hoşlanmadığım bir janranın giderek silikleşen örnekleri. İlk Koleksiyoncu filmini bile aratacağını düşünüyorum. Bu filmlerden bizim Can Evrenol hoşlanıyor genelde… Ben daha supernaturel’ciyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir