Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald 16 Kasım'da 1 – Fantastic Beasts The Crimes of Grindelwald 01

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald 16 Kasım’da

12 Ekim 2018

J.K. Rowling’in Büyücü Dünyasındaki beş macerasından ikincisi Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald / Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları, Warner Bros. Pictures ile vizyona geliyor.

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald 16 Kasım'da 2 – Fantastic Beasts The Crimes of Grindelwald posterİlk filmin sonunda, güçlü büyücü Gellert Grindelwald (Johnny Depp), Newt Scamander (Eddie Redmayne) yardımıyla MACUSA (Magical Congress of the United States of America/Amerika Sihir Bakanlığı) tarafından yakalanır. Fakat hapisten kaçan Grindelwald masum insanları toplayarak yetiştirdiği saf kan büyücülerle, büyücü olmayanlara karşı hükmetmek için işe koyulur. Grindelwald’ın planlarını bozmak için Albus Dumbledore (Jude Law), tehlikeden ve yalanlardan bihaber eski öğrencisi Newt Scamander’dan yardım ister. Sevgi ve sadakatin sınandığı bu yolda, en gerçek arkadaşlıklar ve aileler büyücü dünyasında bölünebilir.

Filmin oyuncuları şöyle sıralanıyor: Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Dan Fogler, Alison Sudol, Ezra Miller, Zoe Kravitz, Callum Turner, Claudia Kim, William Nadylam, Kevin Guthrie, Carmen Ejogo, Poppy Corby-Tuech, Jude Law ve Johnny Depp.

David Yates’in yönettiği filmin senaryosu J.K. Rowling’e ait. Filmin yapımcılığını David Heyman, J.K. Rowling, Steve Kloves ve Lionel Wigram; yönetici yapımcılığını ise Tim Lewis, Neil Blair, Rick Senat ve Danny Cohen üstlendi.

Kamera arkası yaratıcı ekibinde Fantastik Canavarlar’ın ilk filminde de işbirliği yaptıkları ekip yer alıyor. Oscar ödüllü görüntü yönetmeni Philippe Rousselot (A River Runs Through It), üç Oscar ödüllü Stuart Craig (The English Patient, Dangerous Liaisons, Gandhi, Harry Potter filmleri), dört Oscar ödüllü kostüm tasarımcısı Colleen Atwood (Chicago, Memoirs of a Geisha, Alice in Wonderland, Fantastic Beasts and Where to Find Them). Filmin kurgusu ise uzun yıllardır Yates ile çalışan Mark Day’e (son dört Harry Potter filmi) ait.

Filmin müziği sekiz Oscar adayı James Newton Howard (Defiance, Michael Clayton, Hunger Games filmleri) tarafından bestelendi.

Türkiye’de 16 Kasım’da vizyona girecek filmin dağıtımı 2D, 3D ve Imax formatlarında, bir Warner Bros. Entertainment kuruluşu olan Warner Bros. Pictures tarafından gerçekleşecek.

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald 16 Kasım'da 3 – Fantastic Beasts The Crimes of Grindelwald karakterler

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Online Sinema Dergisi Cinedergi 26. Sayısıyla Yayında 4 – KAPAK26

Online Sinema Dergisi Cinedergi 26. Sayısıyla Yayında

Sanal dünyanın en kapsamlı sinema dergisi Cinedergi 26. sayısıyla yayında!
Andrey Tarkovski’nin Başyapıtları Pera Film'de! 5 – 1481183142 solaris bild1

Andrey Tarkovski’nin Başyapıtları Pera Film’de!

Pera Film, Andrey Tarkovski’yi, ölümünün 30. yıl dönümünde “Mühürlenmiş Zaman”