The Day of the Triffids Yeniden Çekiliyor!

Beyazperde.com sitesinin bildirdiğine göre, John Wyndham‘ın aynı isimli romanından uyarlanan 1962 tarihli ‘The Day of the Triffids filminin yeniden çekim hakları için girdiği yarışta Warner Bros. ve David Yates ortaklığını yenerek filmin haklarını satın alan Mandate Pictures ve Sam Raimi ortaklığı, tüm insanlığın meteor ışığıyla kör olduğu post-apokaliptik bir dünyada gözleri gören tek kişinin hayatta kalma hikayesini tekrar sinemaya taşıyacak…

The Day of the Triffids Yeniden Çekiliyor! 1 – 462038.1020.A

Yönetmen Raimi, çocukluğunun en önemli filmlerinden biri olarak gördüğü ‘The Day of the Triffids filmini tekrar yönetmek için can atarken, yapım ekibi henüz senaryosu olmayan proje için yazar arayışına girdi bile.

İlk filmden sonra 1982 ve 2009 tarihlerinde mini-dizileri de yayınlanan efsane filmin Raimi yorumunu merakla bekliyoruz.

http://www.beyazperde.com/haber/16006/-The-Day-of-the-Triffids-Yeniden-Cevriliyor-

blank

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir