The Day of the Triffids Yeniden Çekiliyor!

Beyazperde.com sitesinin bildirdiğine göre, John Wyndham‘ın aynı isimli romanından uyarlanan 1962 tarihli ‘The Day of the Triffids filminin yeniden çekim hakları için girdiği yarışta Warner Bros. ve David Yates ortaklığını yenerek filmin haklarını satın alan Mandate Pictures ve Sam Raimi ortaklığı, tüm insanlığın meteor ışığıyla kör olduğu post-apokaliptik bir dünyada gözleri gören tek kişinin hayatta kalma hikayesini tekrar sinemaya taşıyacak…

Yönetmen Raimi, çocukluğunun en önemli filmlerinden biri olarak gördüğü ‘The Day of the Triffids filmini tekrar yönetmek için can atarken, yapım ekibi henüz senaryosu olmayan proje için yazar arayışına girdi bile.

İlk filmden sonra 1982 ve 2009 tarihlerinde mini-dizileri de yayınlanan efsane filmin Raimi yorumunu merakla bekliyoruz.

http://www.beyazperde.com/haber/16006/-The-Day-of-the-Triffids-Yeniden-Cevriliyor-

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Hiç Bitmeyen Aşk Hikâyesi: Hollywood ve Remake

Remake, reboot, sequel, prequel derken kafaları iyice bulandıran Hollywood, “acaba yaratıcı fikir bulmakta zorlanıyor mu” sorusunun hedefi oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir