Dünyalar 16 Haziran’da Çarpışıyor: The Flash 1 – The Flash 2023 header

Dünyalar 16 Haziran’da Çarpışıyor: The Flash

31 Mart 2023

DC Super Heroes evreninin önemli karakterlerinden biri olan The Flash, beyazperdede seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor.

Annesinin ölümünü engellemek için gücünü kullanarak zamanda geriye giden Barry Allen’ın, zamanın lineer akışında istenmeyen sonuçlara yol açmasını konu alan filmin yönetmen koltuğunda IT ve Mama gibi korku filmleriyle tanınan Andy Muschietti yer alıyor. Başarılı oyuncu Ezra Miller’ın Barry Allen’ı canlandırarak başrolü üstlendiği filmde Ben Affleck ve Michael Keaton, Batman karakterinin farklı zamanlardaki versiyonları ile karşımıza çıkıyor. Bilim kurgu ve aksiyon severlerin merakla beklediği The Flash, 16 Haziran 2023 tarihinde ülkemizde vizyona girecek.

Dünyalar 16 Haziran’da Çarpışıyor: The Flash 2 – The Flash 2023 poster 1Merakla beklenen süper kahraman hikâyesi The Flash, 16 Haziran’da sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Yönetmenliğini Andy Muschietti’nin yaptığı, senaryosunu Christina Hodson’ın kaleme aldığı The Flash, annesinin ölümünü engellemek için gücünü kullanarak zamanda geriye giden Barry Allen’ın (Ezra Miller), zamanın lineer akışında istenmeyen sonuçlara yol açmasını konu alıyor. Barry, geçmişteki olayları değiştirmek amacıyla zamanda yolculuk yapmak için süper güçlerini kullandığında dünyalar çarpışır. Ancak ailesini kurtarma girişimi istemeden geleceği değiştirdiğinde Barry, General Zod’un yok etme tehdidiyle geri döndüğü ve sığınacak süper kahramanların olmadığı bir gerçeklikte hapsolur. Hapsedilmiş bir Kriptonluyu kurtarmak için, her ne kadar aradığı kişi olmasa da, alışılmışın dışında olan bu çok farklı Batman’i emeklilikten vazgeçmeye ikna etmesi gerekmektedir… Nihayetinde içinde bulunduğu dünyayı kurtarmak ve bildiği geleceğe dönmek için Barry’nin tek umudu hayatı için yarışmaktır. Ancak yaptığı tüm fedakârlıkları evrenin başa dönmesi için yeterli olacak mıdır?

Ezra Miller’ın başrolünde yer aldığı The Flash’ın oyuncu kadrosunda, son dönemlerin yükselen yıldızı Sasha Calle, Ben Affleck, Michael Shannon, Ron Livingston, Maribel Verdu, Kiersey Clemons ve Michael Keaton gibi başarılı oyuncular yer alıyor.

Hikâyesi John Francis Daley, Jonathan Goldstein ve Joby Harold’a ait olan filmin yapımcılığını Barbara Muschietti ve Michael Disco üstleniyor. Filmin yönetici yapımcıları ise Toby Emmerich, Walter Hamada, Galen Vaisman ve Marianna Jenkins.

Görüntü yönetmenliğini Henry Braham’ın yaptığı filmin, yapım tasarımcısı Paul Denham Austerberry, kostüm tasarımcısı Alexandra Byrne. Filmin müziklerinde ise Benjamin Wallfisch imzası var.

Ülkemizdeki dağıtımını TME Films’in üstlendiği The Flash, 16 Haziran’da sinemalarda olacak.

Dünyalar 16 Haziran’da Çarpışıyor: The Flash 5 – The Flash 2023 poster 2

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Kerem Topuz'un Lavinya'sından İlk Video Yayında 6 – Lavinya ilk video 2

Kerem Topuz’un Lavinya’sından İlk Video Yayında

Sinemamızın aykırı ismi Kerem Topuz’un, uzun zamandır üzerinde çalıştığı projesi
Mute / Sessiz Kahraman Resmi Fragman 7 – Mute 2018 Sessiz Kahraman

Mute / Sessiz Kahraman Resmi Fragman

Moon ve Source Code filmlerinin yönetmeni Duncan Jones’un yeni filmi