The Hobbit – The Battle of the Five Armies

Yeni Hobbit macerası için gün sayarken! taze bir teaser fragman geldi bile…

Açıkçası, ben o gün sayanlardan değilim. Tek filmlik hikayenin ticari kaygılardan ötürü bir sürü eklemeyle 3 filmlik seriye dönüşmesi ve Peter Jackson’ın yıllarını bununla meşgul olarak geçirmesi can sıkıcı bir deneyimden başka bir şey değil…

Bu fragmanda da farklı şeyler göremedim. Hobbitler yine dere tepe düz gidiyor, metruk mahallerde kadim merdivenleri iniyor çıkıyor, Smaug çok konuşuyor, boş konuşuyor vs. Son 20 dakika aksiyonunu görmek için katlanılacak bir 120 dakika daha… Fantastik bir Rollercoaster adeta! Yine de meraklıları için paylaşmadan edemedik.

Peter’ım Jackson’ım, sözüm sana… Orta dünyada geçen her şey 3 bölüm sürmek zorunda değil!

hobbit_the_battle_of_the_five_armies_xlg

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bir yorum var

  1. iki ihtiyar konuşuyor. biri şöyle der: bizim kızın patronu çok kibar. kızıma iyi maaş ödüyor, iki ayda bir ikramiye verir. çoğu zaman mesaiye kaldığında kızımı eve bırakır vs. diğeri de şöyle karşılık verir: bizim kız da *rospu ama ben senin kadar kibar kibar anlatamayacağım.

    yukarıdaki yazı aynı mantık. bence peter jackson ın sinemaya vereceği hiçbir şey kalmamıştır. bu yüzden kasasını doldurmak için tek filme yetmeyecek hikayesi olan bir kitabı üçleme olarak çekmiştir. yazmak istediklerimi ise murat arkadaşımız kadar kibar anlatamayacağım için kendisine katıldığımı söylemekle yetiniyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir