The Hobbit - The Battle of the Five Armies 1 –

The Hobbit – The Battle of the Five Armies

28 Temmuz 2014

Yeni Hobbit macerası için gün sayarken! taze bir teaser fragman geldi bile…

Açıkçası, ben o gün sayanlardan değilim. Tek filmlik hikayenin ticari kaygılardan ötürü bir sürü eklemeyle 3 filmlik seriye dönüşmesi ve Peter Jackson’ın yıllarını bununla meşgul olarak geçirmesi can sıkıcı bir deneyimden başka bir şey değil…

Bu fragmanda da farklı şeyler göremedim. Hobbitler yine dere tepe düz gidiyor, metruk mahallerde kadim merdivenleri iniyor çıkıyor, Smaug çok konuşuyor, boş konuşuyor vs. Son 20 dakika aksiyonunu görmek için katlanılacak bir 120 dakika daha… Fantastik bir Rollercoaster adeta! Yine de meraklıları için paylaşmadan edemedik.

Peter’ım Jackson’ım, sözüm sana… Orta dünyada geçen her şey 3 bölüm sürmek zorunda değil!

hobbit_the_battle_of_the_five_armies_xlg

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

1 Comment

  1. iki ihtiyar konuşuyor. biri şöyle der: bizim kızın patronu çok kibar. kızıma iyi maaş ödüyor, iki ayda bir ikramiye verir. çoğu zaman mesaiye kaldığında kızımı eve bırakır vs. diğeri de şöyle karşılık verir: bizim kız da *rospu ama ben senin kadar kibar kibar anlatamayacağım.

    yukarıdaki yazı aynı mantık. bence peter jackson ın sinemaya vereceği hiçbir şey kalmamıştır. bu yüzden kasasını doldurmak için tek filme yetmeyecek hikayesi olan bir kitabı üçleme olarak çekmiştir. yazmak istediklerimi ise murat arkadaşımız kadar kibar anlatamayacağım için kendisine katıldığımı söylemekle yetiniyorum

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Cem Yılmaz İmzalı Do Not Disturb Resmi Fragman 2 – Do Not Disturb 2023 9

Cem Yılmaz İmzalı Do Not Disturb Resmi Fragman

Ayzek ile aksiyon dolu bir geceye hazırsanız, başlayalım mı? Cem
Scream / Çığlık (2022) İlk Fragman 3 – Scream Ciglik 2022 1

Scream / Çığlık (2022) İlk Fragman

Scream / Çığlık (2022) filminden Türkçe altyazılı ilk fragman, afiş