Aksiyon Filmi The Killer Geri Dönüyor!

Aksiyon Filmi The Killer Geri Dönüyor! 1 – TheKillerThe Killer geri dönüyor! Film, John Woo’nun yapımcılığında John H. Lee tarafından yönetilecek…

John Woo’nun ülkesinde çektiği ve aksiyon sinemasının başyapıtları arasında gösterilen 1989 tarihli The Killer filmi, 20 yıl aradan sonra Woo’nun yapımcılığında yeniden çevriliyor… Aslında haber yeni değil, uzun bir süre ‘ha çekildi, ha çekilecek’ denilen proje, sonunda ‘olacak’ gibi…

“Bütün filmlerim benim için özeldir, fakat ‘The Killer’ gerçek favorilerimden biridir” diyen Woo yeni filmin yönetmenliğini Güney Koreli John H. Lee’ye, ilk filmle harikalar yaratan Chow Yun-Fat da filmin başrolünü Jung Woo-Sung’a devredecek. Filmin hikayesinde ise ‘mekan’ dışında bir değişikliğin olmayacağı söylenirken, gelen ilk bilgiler bizi 3D bir aksiyonun beklediği yönünde.

“Filmi İngilizce olarak tekrar çekeceğimiz için heyecanlıyız” diyen Woo’nun, yönetmen John H. Lee’nin filme taze bir soluk katacağına inancı tam. Şimdilik planlama aşamasında olan proje şu an Avrupa’da dağıtımcı avında.

blank

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir yorum var

  1. blank

    ne de güzel bir filmdir ama…dvd player aldığım zaman ilk koyduğum filmdir de aynı zamanda. o derece özeldir yani benim için.
    bir erkek kardeşlik-dostluk destanı. hemen yapılsın tekrar yeni bir gözle izleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir