The Kindergarten Teacher 19 Ekim’de Sinemalarda

Sundance Film Festivali’nde En İyi Yönetmen Ödülü’nü kazanan The Kindergarten Teacher / Anaokulu Öğretmeni’nin başrolünde performansıyla ayakta alkışlanan oyuncu Maggie Gyllenhaal var. Ona Babil, Körlük, Eva’ya Huzur Yok, Desierto filmlerinden tanıdığımız ünlü oyuncu Gael Garcia Bernal eşlik ediyor. Nadav Lapid’in 2014 yılında Cannes Film Festivali’nde yarışan filminden uyarlanan The Kindergarten Teacher / Anaokulu Öğretmeni, 2018 Toronto Film Festivali gösteriminin ardından ABD’de Netflix aracılığıyla izleyicilerle buluşuyor.

The Kindergarten Teacher 19 Ekim'de Sinemalarda 1 – The Kindergarten Teacher Anaokulu Öğretmeni poster

Konu: Lisa, New York’ta çalışan bir anne ve anaokulu öğretmenidir. İşinden ve aile yaşamından bulduğu boş vakitlerinde şiir yazan Lisa, hayatının hiçbir alanında tamamen mutlu ya da başarılı değildir. Bir gün 5 yaşındaki bir öğrencisinin şiir yazmakta çok yetenekli olduğunu fark eder. Bu yeteneğini dikkate almaları konusunda ailesini ikna edemese de Lisa, çocuğa yardım etmek için elinden geleni yapar. Yaratıcılığının tıkandığı bir gün katıldığı şiir dersinde öğrencisinin sözlerini kendisininmiş gibi okur. Daha önce ne derste, ne özel hayatında görmediği derecede ilgi ve övgülerle karşılaşır. Ancak nerede durması gerektiğini bilemeyince bu takıntısı, Lisa’ya çok pahalıya mal olacaktır.

  • 2018 Sundance Film Festivali En İyi Yönetmen Ödülü
  • 2018 Toronto Film Festivali Festivali Gala Gösterimleri
  • 2018 CPH PIX İzleyici Ödülü Adayı

Yönetmen: Sara Colangelo
Senaryo: Sara Colangelo, Nadav Lapid
Oyuncular: Maggie Gyllenhaal, Gael Garcia Bernal, Rosa Salazar

  • “Maggie Gyllenhaal’ın kariyerinin en iyi performansı.” -THE GUARDIAN
  • “Psikolojik derinliği olan, sürprizlerle dolu, zengin bir karakter incelemesi.” -HOLLYWOOD REPORTER
  • “Yarattığı gerilimi filmin son anına kadar korumayı başarıyor.” -SLASHFILM

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir