The Last Duel / Son Düello 15 Ekim'de Sinemalarda 1 – The Last Duel Son Duello

The Last Duel / Son Düello 15 Ekim’de Sinemalarda

28 Eylül 2021

Tarihi ve destansı bir anlatımı olan, yönetmenliği ve yapımcılığı Ridley Scott tarafından üstlenilen ve Eric Jager’in aynı isimli kitabından uyarlanan 20th Century Studios’tan The Last Duel / Son Düello, 14. yüzyıl Fransa’sının barbarlığına karşı çıkan sürükleyici bir ihanet ve intikam hikayesini konu alıyor.

Ödüllü oyuncu kadrosu Jodie Comer, Ben Affleck, Adam Driver ve Matt Damon ile Yüz Yıl savaşlarının ortasında erkeklerin her alanda var olan gücünü, adaletin kırılganlığını ve gerçeğin hizmetinde tek başına ayakta durmaya kararlı bir kadının gücünü ve cesaretini araştıran düşündürücü bir görsel şölen sunuyor. Gerçek olaylara dayanan bu filmde, arkadaşlıkları acımasız bir rekabete dönüşen Jean de Carrouges ve Jacques Le Gris arasında gerçekleşen Fransa’nın son onaylanmış düellosu hakkında uzun süredir devam eden varsayımlar çözülüyor.

Oscar ödüllü Matt Damon (“Can Dostum”, “Ford v Ferrari”) başrolde Jean de Carrouges rolünde, iki kez Akademi ödülüne aday gösterilmiş Adam Driver (“Evlilik Hikayesi, “BlacKkKlansman”) Jacques Le Gris rolünde, Emmy ödüllü Jodie Comer (“Killing Eve, “Gerçek Kahraman”) Marguerite de Carrouges rolünde ve iki kez Oscar ödülü almış Ben Affleck (“Argo”, “Can Dostum”) Count Pierre d’Alencon rolünde yer alıyor.

The Last Duel / Son Düello 15 Ekim'de Sinemalarda 2 – The Last Duel Son Duello poster

Yönetmen koltuğunda dört kez Akademi ödülüne aday gösterilmiş (“Marslı, “Kara Şahin Düştü”, “Gladyatör”, “Thelme ve Louise”) Ridley Scott yer alıyor. Filmin senarist ekibini ise Eric Jager’in kitabından esinlenerek Oscar adaylığı bulunan Nicole Holofcener (“Beni Affedebilir Misin?”) ile beraber Ben Affleck ve Matt Damon oluşturuyor.

Filmin yapımcı ekibini ise Ridley Scott, Kevin J. Walsh (“Yaşamın Kıyısında”), Jennifer Fox (“Gece Vurgunu”), Nicole Holofcener, Matt Damon, Ben Affleck oluştururken Kevin Halloran (“Ford v Ferrari”), Drew Vinton (“Kayıp Umutlar”) ve Madison Ainley (“Justice League”) ise idari yapımcı olarak ekipte yer alıyor.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

The Black Phone / Siyah Telefon İlk Fragman 3 – The Black Phone Siyah Telefon 2

The Black Phone / Siyah Telefon İlk Fragman

28 Ocak’ta vizyona girecek olan The Black Phone / Siyah
Thor: Ragnarok Yeni Fragman 4 – Thor Ragnarok header

Thor: Ragnarok Yeni Fragman

27 Ekim'de gösterime girecek Thor: Ragnarok filmine ait yeni fragman