Yeni Conan Filmi Geliyor: The Legend of Conan

8 Aralık 2012

Barbar Conan’ı beyazperdeye geri getirme tutkusuyla Arnold Schwarzenegger’i de rolü yeniden canlandırmaya ikna etmeyi başaran senarist/yapımcı Chris Morgan’a teşekkür ediyoruz.

conan arnold schwarzenegger desktop 1333x1495 wallpaper 301071 Arnie Kral Conanla Dönüyor! Legend of Conan King Conan Conan Arnold Schwarzenegger

Sonunda, 65 yaşındaki Schwarzenegger’in projeyle ilgilenmesini sağlayan Morgan’ın The Legend of Conan tanımıydı; yani yeniden çevrimden ziyade “kültürel bir yenileme” olması. Kıdemli aksiyon oyuncusu valiliği bıraktıktan sonra iki Expendables filminde rol aldı ve daha sonra Kim Jee-woon’un The Last Stand’inde ve David Ayer’in Ten filminde rol alacak. Ancak The Legend of Conan eski aksiyon kahramanı ihtişamına dönüşten daha fazlasını sunuyor.

Morgan’la yapılan son röportajda, Schwarzenegger’i role nasıl ikna ettiğini ve Conan karakteri için düşüncelerini anlattı. Hala güçlü olsa da, Schwarzenegger 1982’de barbar filmini yaptığı zaman olduğu vücut geliştirme şampiyonu olan adam değil artık. Öyleyse yeni Conan’da ondan neler bekleyebiliriz?

“Çıkıp da savaşlarda dövüşmeyecek ama bir şeyin içine sürüklenecek. Ve gençliğinde olduğu o vahşi adama yeniden ulaşmaya çalışacak. Conan’ın birden fazla şey, bir korsan, bir taktikçi ve komutan olmasını seviyorum. Bu filmde, henüz görmediğiniz bazı şeylerden faydalanacağız.”

Yukarıda orijinal Robert E. Howard’ın hikayelerine gönderme yapan Morgan orijinal John Milius filminin, karakterin ve karakterin hayatındaki her dönemin büyük bir hayranı.

kingconan2 Arnie Kral Conanla Dönüyor! Legend of Conan King Conan Conan Arnold Schwarzenegger“Eklemleri birbiriyle kaynaşmaya başlayan, kılıcı yeniden alabilmek için kıkırdağı kırabilen savaşçıyı istiyorum. Gerilememiş ama sadece üzerindeki tozu silkmesi gereken adamı istiyorum. Bunu benimsemek istiyorum. Bunlar mükemmel bir kahraman hikayesi yaratır. Conan’ın zorluklarla yüzleşmesi gerekiyor. Onun için en büyük zorluk önüne serilmiş ordular değil, kendinden şüphelenme; yavaşladığı için kendisini insanların beklediklerinden daha fazlasına zorlama. Onun için istemediğim tek şey geri adım atıp aynı şekilde görünmesi. İşte bu hikayemizin amacını boşa çıkarır.”

Morgan’ın filme ne kadar dahil olacağı henüz bilinmiyor. Çünkü The Legend of Conan senaryosundan önce yedinci Fast and Furious filminin taslağını teslim etmesi gerekiyor.

“Ne olursa olsun, her aşamasında olacağım. Yapmam gereken hızlıca yazmak veya bir yazar seçmek de olsa, sürece rehberlik edecek ve dürüst bir yapımcı olacak kişi benim. Çok heyecanlıyım. Gerçekten çok memnunum.”

Universal The Legend of Conan’ın vizyon tarihini 2014 olarak belirledi.

Yeni Conan Filmi Geliyor: The Legend of Conan 1 – ConanCimmerian20

Haber: Nisan Benzergil

Kaynak: http://divxplanet.com/index.php?page=haber&sid=748

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Yeni Maniac Filmine Ait Manyak Posterler 2 – Maniac003

Yeni Maniac Filmine Ait Manyak Posterler

Midnight Marauder'ın tasarladığı alternatif Maniac posterleri filmin ismi ile inanılmaz
Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw İlk Fragman ve Poster 3 – Hızlı ve Öfkeli Hobbs ve Shaw 1

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw İlk Fragman ve Poster

Ağustos ayında gösterime girmesi beklenen Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve