The Nightingale: Başrol Oyuncusu Filmdeki Şiddeti Savundu! 1 – indir

The Nightingale: Başrol Oyuncusu Filmdeki Şiddeti Savundu!

12 Haziran 2019

Yılın en çok beklenen filmlerinden biri olan gerilim türündeki The Nightingale, yarattığı tartışmayla gündeme oturdu. 1825 yılında yaşanan bir hikayeyi konu edinen The Nightingale, Sydney Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapmıştı. Bunun ardından eleştirmenler tarafından gereksiz derecede şiddet içerikli olduğu eleştirilerini aldı. Filmin yönetmeni Jennifer Kent ise konu hakkında açıklama yaptı.

Sydney Film Festivali’nde geçtiğimiz günlerde gösterime sunulan gerilim türündeki The Nightingale, eleştirilere maruz kaldı. Filmdeki şiddetli tasvirler ve cinsel istismar sahneleri dikkatleri olumsuz yönde filmin üzerine çekti. İzleyiciler filmin bazı sahnelerine katlanmanın oldukça zor olduğunu dile getirdi. Başarılı görülen Babadook filminin de yönetmenliğini üstlenen The Nightingale yönetmeni Jennifer Kent tecavüz sahnelerine bu tür eleştirilerin gelebileceğini düşündüğünü dile getirerek bu konu hakkında şu sözleri sarf etti: “The Nightingale’in, yerli halka karşı sömürge şiddeti ve tecavüzü doğru şekilde tasvir etmesi, filmin şiddet hakkında olduğunu göstermez. Bu filmi Tazmanyalı Aborjin yaşlı heyetiyle işbirliği içerisinde yaptık ve bu filmin onların tarihinin dürüst ve gerekli bir tasviri olduğunu ve anlatılması gereken bir hikaye olduğunu düşünüyorlar.”

Gerilim türündeki The Nightingale’in konusu ise şöyle: 1829 yılında İngiliz bir asker, Claire’nin (Aisling Franciosi) ailesine karşı korkunç bir suç işler. Claire ailesine yapılanlara karşı intikam almak ister ve askeri Tasmanya’nın ıssız, yabani bölgeleri boyunca kovalar. Bu sırada da Aborjinli Billy’den (Baykali Ganambarr) yardım ister. Billy de onun gibi geçmişi şiddet dolu travmalara sahip bir takipçidir. Filmin oyuncu kadrosunda “The Fall” dizisiyle yıldızı parlayan Aisling Franciosi, “Hunger Games” serisinden hatırladığımız Sam Claflin, Baykali Ganambarr, Damon Herriman, Charlie Shotwell ve Ewan Leslie gibi isimler yer alıyor. Warner Bros bünyesinde olan gerilim filmi The Nightingale’in ülkemizde vizyona girip girmeyeceği bilinenler arasında yer almıyor.

Kaynak: www.beyazperde.com

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Marşandiz Fanzin’in 12. Sayısı Çıktı! 2 – unnamed 7

Marşandiz Fanzin’in 12. Sayısı Çıktı!

Gerçeklerle arası iyi olmayan edebiyat fanzini Marşandiz, 12. sayısıyla raflardaki
Sinema Dergisi Modern Zamanlar'ın 20. Sayısı Çıktı! 3 – behzat c bir ankara polisiyesi1

Sinema Dergisi Modern Zamanlar’ın 20. Sayısı Çıktı!

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla yayına hazırlanan Modern Zamanlar Sinema Dergisi’nin