The Outer Limits Sinema Filmi Oluyor!

Finansal krizden kurtulmaya çalışan MGM’in son projesi kült bilimkurgu dizisi The Outer Limits…

The Outer Limits Sinema Filmi Oluyor! 1 – OuterLimitsWallPaper1Boğuştuğu finansal krizden çıkma yollarını arayan MGM, 60’ların siyah-beyaz kült bilimkurgu dizisi The Outer Limits‘i beyazperdeye taşımaya hazırlanıyor…

1963’te Amerikan ABC kanalında yayın hayatına başlayan serinin ömrü pek uzun olmasa da (sadece 2 yıl), farklı konusu, sürprizli kurgusuyla o yıllara damgasını vurmayı başarmıştı. Seri olarak Alacakaranlık Kuşağı (The Twilight Zone) ile karşılaştırılan yapım her bölümde farklı bir gerilim-korku hikayesiyle izleyenlerini şaşırtmasıyla ünlü. Dizi asıl süksesini ise 1995 yılındaki yeniden çevrimiyle kazanmıştı… 7 sezon süren yenilenmiş ‘The Outer Limits’ 90’ların Alacakaranlık Kuşağı olarak nitelenmişti.

Dizinin sinema haklarını elinde bulunduran MGM, sinemaya aktarmaya kararlı olduğu yapım için iki senaristle anlaştı bile. Son dönemin iki parlak korku yazarı, Feast serisi ve Testereserisinin son 4 bölümünü de yazmış olan Patrick Melton ve Marcus Dunstan ikilisini projeye dahil eden MGM, bakalım bu projeyle paçasını kurtarabilecek mi? 140 farklı alacaklıya 4 milyar dolar borcu olan MGM bu borcunu geçen ay 6. kez uzatmıştı.

Alacakaranlık Kuşağı‘nın (The Twilight Zone) sinema haklarını iki yıl önce satın alanLeonardo DiCaprio‘nun MGM’in bu çıkışı hakkında ne düşündüğü ise merak konusu…

blank

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir