The Outer Limits Sinema Filmi Oluyor!

Finansal krizden kurtulmaya çalışan MGM’in son projesi kült bilimkurgu dizisi The Outer Limits…

Boğuştuğu finansal krizden çıkma yollarını arayan MGM, 60’ların siyah-beyaz kült bilimkurgu dizisi The Outer Limits‘i beyazperdeye taşımaya hazırlanıyor…

1963’te Amerikan ABC kanalında yayın hayatına başlayan serinin ömrü pek uzun olmasa da (sadece 2 yıl), farklı konusu, sürprizli kurgusuyla o yıllara damgasını vurmayı başarmıştı. Seri olarak Alacakaranlık Kuşağı (The Twilight Zone) ile karşılaştırılan yapım her bölümde farklı bir gerilim-korku hikayesiyle izleyenlerini şaşırtmasıyla ünlü. Dizi asıl süksesini ise 1995 yılındaki yeniden çevrimiyle kazanmıştı… 7 sezon süren yenilenmiş ‘The Outer Limits’ 90’ların Alacakaranlık Kuşağı olarak nitelenmişti.

Dizinin sinema haklarını elinde bulunduran MGM, sinemaya aktarmaya kararlı olduğu yapım için iki senaristle anlaştı bile. Son dönemin iki parlak korku yazarı, Feast serisi ve Testereserisinin son 4 bölümünü de yazmış olan Patrick Melton ve Marcus Dunstan ikilisini projeye dahil eden MGM, bakalım bu projeyle paçasını kurtarabilecek mi? 140 farklı alacaklıya 4 milyar dolar borcu olan MGM bu borcunu geçen ay 6. kez uzatmıştı.

Alacakaranlık Kuşağı‘nın (The Twilight Zone) sinema haklarını iki yıl önce satın alanLeonardo DiCaprio‘nun MGM’in bu çıkışı hakkında ne düşündüğü ise merak konusu…

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir