The Public Hotel'de Kült Film Geceleri: Fargo 1 – fargo

The Public Hotel’de Kült Film Geceleri: Fargo

Hotel The Public’te her Salı gecesi “Kült Film Gecesi”. Gösterim ücretsiz, üstelik Popcorn’lar da bizden, siz gelin yeter!

Öteki Sinema kurucusu Murat Tolga Şen ve Mehmet Erdugan’ın moderasyonunda, The Public Hotel’de her Salı düzenlenen Kült Film Gecesi’nde bu hafta;  senaryosu, yapımı ve yönetimi Coen Kardeşler’e ait, 1996 yapımı modern bir sinema klasiği olan Fargo adlı film gösterilecek.

gO0Q7TMuu8PJ9Y736VTgvY02rVDOrta Batı Amerika’da geçen film, bir araba satıcısının (William H. Macy), 1.000.000$’lık fidye almak amacıyla karısını kaçırmaları için iki adamı (Steve Buscemi ve Peter Stormare) tutması hakkındadır. Kaçırma olayı bir dizi cinayete sebep olur ve hamile polis memuru Gunderson (Frances McDormand) bu cinayetleri araştırmaya başlar.

69. Akademi Ödülleri’nde Fargo iki Oscar kazandı: En İyi Özgün Senaryo Ödülü ve En iyi Kadın Oyuncu Ödülü (Frances McDormand). Film ayrıca BAFTA Ödülü (David Lean Yönetmenlik Ödülü – Joel Coen) ve 1996 Cannes Film Festivali’nde En İyi Yönetmen ödülü de dahil olmak üzere pek çok uluslararası ödül kazandı.

“Fargo”, 2006 yılında Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi tarafından “kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli” filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi’nde muhafaza edilmesine karar verilmiştir.

Her Salı Kült Film Gecesi, The Public Hotel’de ücretsiz bir etkinlik, tüm sinemaseverler davetlidir. Film de, patlamış mısır da bedava! Sizi de bu muhabbet dolu kült gösterim gecelerine bekliyoruz…

Adres: Kuloğlu Mahallesi Turnacıbaşı Caddesi No:1 Beyoğlu / İstanbul

10983397_1066623866684935_7441374117855961446_n

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir