The Rise of Skywalker En Uzun Star Wars Filmi Olacak! 1 – image

The Rise of Skywalker En Uzun Star Wars Filmi Olacak!

24 Ekim 2019

Star Wars’un yeni nesil üçlemesinin son devam halkası olan Star Wars: The Rise of Skywalker’ın fragmanının yayınlanması, tüm dünyada büyük bir heyecan yarattı. J.J. Abrams’in yönetmen koltuğuna oturarak The Last Jedi’ın hatalarını düzeltmeye çalıştığını söylediği film, Star Wars serisinin en uzun filmi olacak. Böylece üçleme boyunca akıllarda oluşan sorulara yanıt bulunabileceği düşünülüyor.

Star Wars: The Rise of Skywalker fragmanı, Pazartesi gecesi yapılan bir müsabaka sırasında yayınlandı. Tüm dünyada büyük ses getiren fragman, bir efsanenin daha sonuna gelindiğinin habercisi oluyor. Yeni nesil üçlemeden The Force Awakens, oldukça iyi bir giriş yaparak Star Wars hayranlarını sevindirmişti. Ancak The Last Jedi ile Star Wars’un atmosferinden uzaklaşılmış ve konu farklı noktalara çekilmişti. Bu nedenle J.J. Abrams, The Last Jedi’yı kendi çekseydi olayların bu şekilde gelişmeyeceğini ifade etmişti. Şimdi ise Abrams, The Rise of Skywalker ile seriye kendi elleriyle nokta koyuyor. Söylenenlere göre The Rise of Skywalker, serinin en uzun filmi olacak. 2 saat 35 dakikalık süreye sahip olan filmin, akıllarda canlanan birçok soruya yanıt bulabileceği ümit ediliyor. Serinin tüm filmleri, genel olarak 2 saatin üzerinde oluyordu, ancak bu kez rekor süreye ulaşıldı.

Öncelikle senarist Chris Terrio, filmde hangi soruların yanıtlarını bulacağımızdan bahsetmişti. Bu sorular arasında Rey’in kim olduğu ve nasıl Jedilığın varisi haline geldiği; Güç’ün gücünün ne kadar fazla olduğu bulunuyordu. Diğer yandan The Rise of Skywalker’da Kylo Ren’i resmi olarak serinin esas kötüsüne dönüşmüş şekilde göreceğiz. Büyük travmalar yarattığı düşünülen babası Han Solo’yu öldürmesinin ardından Snoke’u öldürene kadar Kylo Ren’in tam olarak karanlık tarafta olmadığı düşünülüyordu. Ancak artık -kıyaslanamasalar da- yeni nesil Darth Vader’a dönüşüp dönüşmediğini göreceğiz.

Star Wars: The Rise of Skywalker’ın konusu ise şöyle: Kylo Ren Büyük Lider Snoke’u öldürmesinin ardından İlk Düzen’in yeni Büyük Lider’i olmuştur. Acımasız yönetiminin altında galaksi yavaş yavaş umutsuzluğa kapılmaktadır. Luke Skywalker’ın Güç’le birleşmesinden sonra Rey kendi içindeki gücü benimsemiş, onu geçmişte tutan bağlarını kesmeyi başarmıştır. Kylo Ren ve Rey’in arasındaki çatışma giderek artarken, İlk Düzen’de de içsel çalkantılar yaşanmaktadır. Güçte kalabilmek için giderek acımasızlaşan Kylo Ren, onu yenmek için sürekli çalışan Rey, tekrar ortaya çıkan Ren Şövalyeleri, Direniş’i büyütmeye çalışan Poe ve Fin, karanlığın ve aydınlığın savaşı galaksideki tüm dengeleri değiştirecektir…

Film, 20 Aralık’ta sinemalardaki yerini alacak.

Kaynak: http://www.beyazperde.com/haberler/filmler/haberler-91308/

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Tüm Görsel Materyalleriyle: Ahlat Ağacı 2 – Ahlat Ağacı 2

Tüm Görsel Materyalleriyle: Ahlat Ağacı

Nuri Bilge Ceylan'ın yeni filmi Ahlat Ağacı'ndan görseller, bir dolu
2015’te Bizi Hangi Filmler Korkutacak? 3 – Krampus

2015’te Bizi Hangi Filmler Korkutacak?

2015’te hangi korku filmleri görücüye çıkacak şöyle bir bakalım istedik.