Belgesel Dizi The Staircase Resmi Fragman

Netflix, yeni orijinal yapımı The Staircase belgesel dizisinin resmi fragmanını paylaştı. Dizinin üç yeni bölümü, 2004’te yayınlanan bölümleriyle birlikte 8 Haziran’da tüm dünya ile aynı anda Netflix’te gösterime giriyor.

The Staircase belgesel dizisi, eşi Kathleen’in evlerinde bir merdivenin altında ölü bulunmasının ardından onu öldürmekle suçlanan ve 16 yıl boyunca hukuki mücadele veren polisiye yazarı Michael Peterson’un hikayesini konu alıyor.

Kathleen’in 2001 yılında Kuzey Karolina’da gerçekleşen ölümünün ardından, Akademi Ödüllü belgesel film yapımcısı Jean-Xavier de Lestrade’nin alışılmadık bir şekilde davaya erişimine izin verilmiştir.

Kathleen’in yerel halk için hem başarılı bir yazar hem de önemli bir figür olan eşi Michael, kısa sürede baş şüphelilerden biri haline gelir. De Lestrade, bu olağandışı hikayenin tutuklama sürecinden hüküm verilmesine kadar her detayını adım adım takip ederek filme alır.

The Staircase, olağandışı bir cinayet girişimini konu alan sürükleyici bir belgesel dizisi olmanın yanısıra, günümüz Amerikan adalet sistemini de ele alan bir incelemedir.

Kaza mı cinayet mi? Yazar Michael Peterson, eşinin gizemli ölümünün ardından kendi hayatının didik didik incelenmesini izler.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bak bunu da seversin...

Netflix The Witcher’ın Resmi Afişini Paylaştı

Netflix, 8 bölümden oluşan The Witcher’ın başrol oyuncuları ve dizi evreni “The Continent” haritasının yer aldığı resmi afişini paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir