Pek Yakında: The Station / Blutgletscher

5-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan Toronto Film Festivali programındaki korku filmlerine göz atarken, yönetmenliğini Marvin Kren’in yaptığı, Avusturya yapımı The Station ziyadesiyle ilgimi çekti. Orijinal ismi Blutgletscher olan filmin senaryosu Benjamin Hessler’a ait.

Gletscherblut

“Alplerdeki iklim araştırma istasyonunda görev yapan bilim insanları, yakınlarındaki eriyen bir buzuldan kırmızı bir sıvı aktığını görünce şaşkına dönerler. Kısa bir süre sonra bu sıvının, vahşi doğada hiç beklenmedik genetik etkileri olan özel bir sıvı olduğunu anlarlar.”

Kren, ilk uzun metrajlı filmi Rammbock (2010) ile zombi türüne hiç de fena olmayan bir ekleme yapmıştı. Dünya prömiyerini Toronto’da yapacak olan ikinci filmi The Station’ın başrollerinde Gerhard Liebmann, Edita Malovcic ve Brigitte Kren yer alıyor.

Fragmanı izler izlemez, sizin de aklınıza direkt John Carpenter şahikası The Thing gelecektir. Hava şartları ve ulaşım zorluğu açısından benzer bir mekanda geçen The Station, aslına bakarsanız konu olarak da çok farklı bir fikir ortaya koymuyor gibi. Her haliyle The Thing’i andıran film, umarım basit bir kopyadan çok daha fazlasıdır. Ne yalan söyleyeyim, fragman beni biraz umutlandırdı.

The Station, Toronto macerasından sonra, ülkesi Avusturya’da 27 Eylül’de gösterime girecek.

Gletscherblut

the-station 3

blank

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir