Theatre Bizarre Yeni Yönetmenler ile Devam Dedi

The Theatre Bizarre Yeni Yönetmenler ile Yola Devam Ediyor!

The Theatre Bizarre 2 Grand Guignol posterGeçtiğimiz senenin renkli korku antolojilerinden The Theatre Bizarre’a devam etmeye karar veren yapım şirketi, yeni filmin ismini The Theatre Bizarre 2: Grand Guignol olarak belirledi.

Bu sene sonunda çekimlerine başlanacak antolojide yer alacak yönetmenlerin hepsi Fransa’dan seçildi. Yeni Fransız Dehşet Sineması olarak isimlendirilen heyecan verici kuşağın hemen hemen bütün önemli yönetmenlerini bir araya getirecek olan yapım için heyecanlanmamak mümkün değil. Şu isimlere bakar mısınız: Olivier Abbou (Territories-2010), Xavier Gens (Frontière(s)-2007, The Divide-2011), Lucile Hadzihalilovic (Innocence-2004), Pascal Laugier (Martyrs-2008, The Tall Man-2012), Talal Selhami (Mirages-2010), Julien Maury ve Alexandre Bustillo (À l’intérieur-2007, Livide-2011).

Xavier Gens hariç bütün yönetmenler ile anlaşmaya varılmış, Gens ile de görüşmeler devam ediyormuş. Ayrıca Gaspar Noé’yi de projeye dahil etmek için yoğun çaba harcandığını da ekleyelim.

Önümüzdeki günlerde iyice netleşeceğini tahmin ettiğimiz proje hakkında yeni bilgiler servis edildikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Not: Grand Guignol ne ola ki diyenleri ŞÖYLE alalım.

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir