Tim Burton’ın Batman’inde Robin Kostümü Böyle Olacaktı 1 – batman forever

Tim Burton’ın Batman’inde Robin Kostümü Böyle Olacaktı

10 Ekim 2014

Şöyle bir geçmişe gidelim. Tim Burton’ın karanlık ve gotik Batman uyarlamasının ikinci filmi Batman Returns’den (1992) sonra üçüncü film için anlaşmalar yapılmış, Burton konsepti oluşturmuş, oyuncu listesi belirlenmiş, tıpkı ilk iki filmde olduğu gibi Batman rolü ile Michael Keaton’ın döneceği belli olmuştu.

Ancak stüdyo, Burton’ın ilk iki filmdeki karanlık tarzının gişeye olumsuz yansıdığını ve bu konseptin değişmesi gerektiğine karar verdi. Önce Tim Burton’ın tüm konsepti rafa kaldırıldı. Buna eklenmesi beklenen Robin’in kostümü de dahil. Burton yönetmenlikten alındı, yapımcı olarak kaldı. Yönetmenliğe Joel Schumacher getirildi. Daha renkli ve daha aile üyelerinin izleyebileceği bir konsept sunuldu. Bununla beraber projede Burton’ın olmadığını öğrenen Keaton yeni konsepti beğenmediğini ve filmde yer almayacağını söyledi. Ardından Batman rolüne Val Kilmer getirildi. Partner olarak düşünülen Rene Russo ise Kilmer ile olan yaş farkı nedeniyle projeden alındı.

Ve karşınızda Batman Forever!.. Peki, şayet Tim Burton’ın konsepti değişmeseydi ve bizler Batman Returns’u takip eden 3. Batman filmini izleyecek olsaydık nasıl bir şey çıkardı? Şüphesiz Joel Schumacher’in filminden daha iyi bir şey çıkacağı kesindi!

Bunun yanında Tim Burton’ın üçüncü film için düşündüğü Robin kostüm tasarımı da ortaya çıktı. Eğer üçüncü Batman filmini Tim Burton çekecek olsaydı Robin’in kostümü şu şekilde olacaktı:

Robin

Haber çeviri: Egemen Tokatlıoğlu

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Öteki Dünyalar Edebiyatı İstanbul'da 2 – oteki dunyalar edebiyati

Öteki Dünyalar Edebiyatı İstanbul’da

İBB Kültür Müdürlüğü tarafından Öteki Dünyalar Edebiyatı isimli fantastik kurgu
Ildiko Enyedi'nin Yönettiği Benim 20. Yüzyılım Yayında 3 – My Twentieth Century 1989 1

Ildiko Enyedi’nin Yönettiği Benim 20. Yüzyılım Yayında

İstanbul Modern Sinema, Ildiko Enyedi’nin yönettiği Benim 20. Yüzyılım (My