Tim Burton’ın Batman’inde Robin Kostümü Böyle Olacaktı 1 – batman forever

Tim Burton’ın Batman’inde Robin Kostümü Böyle Olacaktı

Şöyle bir geçmişe gidelim. Tim Burton’ın karanlık ve gotik Batman uyarlamasının ikinci filmi Batman Returns’den (1992) sonra üçüncü film için anlaşmalar yapılmış, Burton konsepti oluşturmuş, oyuncu listesi belirlenmiş, tıpkı ilk iki filmde olduğu gibi Batman rolü ile Michael Keaton’ın döneceği belli olmuştu.

Ancak stüdyo, Burton’ın ilk iki filmdeki karanlık tarzının gişeye olumsuz yansıdığını ve bu konseptin değişmesi gerektiğine karar verdi. Önce Tim Burton’ın tüm konsepti rafa kaldırıldı. Buna eklenmesi beklenen Robin’in kostümü de dahil. Burton yönetmenlikten alındı, yapımcı olarak kaldı. Yönetmenliğe Joel Schumacher getirildi. Daha renkli ve daha aile üyelerinin izleyebileceği bir konsept sunuldu. Bununla beraber projede Burton’ın olmadığını öğrenen Keaton yeni konsepti beğenmediğini ve filmde yer almayacağını söyledi. Ardından Batman rolüne Val Kilmer getirildi. Partner olarak düşünülen Rene Russo ise Kilmer ile olan yaş farkı nedeniyle projeden alındı.

Ve karşınızda Batman Forever!.. Peki, şayet Tim Burton’ın konsepti değişmeseydi ve bizler Batman Returns’u takip eden 3. Batman filmini izleyecek olsaydık nasıl bir şey çıkardı? Şüphesiz Joel Schumacher’in filminden daha iyi bir şey çıkacağı kesindi!

Bunun yanında Tim Burton’ın üçüncü film için düşündüğü Robin kostüm tasarımı da ortaya çıktı. Eğer üçüncü Batman filmini Tim Burton çekecek olsaydı Robin’in kostümü şu şekilde olacaktı:

Robin

Haber çeviri: Egemen Tokatlıoğlu

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir