Tom Cruise Yeni Mumya Filminde! 1 – FB mummy

Tom Cruise Yeni Mumya Filminde!

Mumya’nın yeniden çevrim haberleri epeydir gündemdeydi. Daha önceden, 1999 yılında seyirci ile buluşan ve iki de devamı çekilen, başrollerini Brendan Fraser ve Rachel Weisz’in paylaştığı fantastik aksiyon/komedi türündeki film ile herhangi bir bağı veya benzerliği bulunmayacağı belirtilen yeniden çevrim filmin başrolüne getirilen isim ise Tom Cruise oldu.

Yapılan ilk açıklamalarda Stephen Sommers’ın çektiği Mumya filmleri ile ilgisi olmayacağı açıklanan film, köklere inerek 1932 yapımı orijinal Mumya’ya yakın bir duruş sergileyecekti. Ancak yapımcılar fikir değiştirmişe benziyorlar. Öyle ki filmin aksiyon ya da komedi içermeyeceğini söyleyen ilk ağızlar şimdi filmin başrolüne Tom Cruise gibi bir aktörü getirerek filmi blockbuster’a çevirmek niyetindeler belli ki.

Ne diyelim gişeye oynamak için hazırlanan efektleri bol bir Mumya filmi bizleri bekliyor.

Tom Cruise Mumya

Bununla birlikte Universal’ın diğer yaratıklarını da diriltmek isteyen yapımcılar Kurt Adam’ı 2018’de seyirci ile buluşturmak niyetindeler. Arkasından Van Helsing, Kara Gölün Canavarı (Creature from the Black Lagoon) ve Frankenstein’ın Gelini (Bride of Frankenstein) gibi kült filmler de sırasıyla yeniden çekilecek.

Haber çeviri: Egemen Tokatlıoğlu

Tom Cruise Mumya

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir