Toronto Urban Film Festivali'nde Bir Türk Yönetmen! 1 –

Toronto Urban Film Festivali’nde Bir Türk Yönetmen!

16 Eylül 2015

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Toronto Urban Film Festivali kapsamında Türk yönetmen “Baturhan Bilgin’in “Theory” isimli filmi de izleyici ile buluşuyor.

43 Ülkeden yüzlerce filmin katıldığı eleme sonucunda jüri tarafından festivalde gösterilmeye layık görülen tek Türk filmi “Theory”, 60 saniyede insanın yaşam ve ölümle olan bağını sorgulayarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

12 Eylül 2015 tarihinde başlayan festivalin en büyük özelliği, uzunluğu 60 saniyenin üzerinde olmayan filmlerin şehrin metro istasyonlarında ve metro trenlerinin içerisinde 10 gün boyunca halk ile buluşturulması. Ayrıca 12-20 Eylül 2015 tarihleri arasında internet üzerinde yapılan halk oylaması ile ödül kazanan filmler belli olacak.

Festivalle ilgili tüm detaylar, haritalar, festival programı ve film oylaması için:  http://www.torontourbanfilmfestival.com/

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

8 Ülkeden 8 Sinema Salonu Buluşuyor 2 – Beyond My Steps

8 Ülkeden 8 Sinema Salonu Buluşuyor

8 ülkeden 8 alternatif sinema salonu ve merkezini buluşturan Müşterek
Pavyon’un Yaratıcılarından Yeni Belgesel: "Dijital Flörtleşme" 3 – ONLINE DATING

Pavyon’un Yaratıcılarından Yeni Belgesel: “Dijital Flörtleşme”

Dijital çağda takılma, “stalk” kültürü ve “dating” uygulamaları gibi konuları