Toy Story 4'ten Teaser Fragman Yayınlandı 1 – Toy Story 4 banner

Toy Story 4’ten Teaser Fragman Yayınlandı

26 Kasım 2018

Her Son Yeni Bir Başlangıçtır

Toy Story 4'ten Teaser Fragman Yayınlandı 2 – Toy Story 4 teaser poster21 Haziran’da gösterime girecek Toy Story 4’ten teaser fragman yayınlandı. Woody ve diğer oyuncaklar, yepyeni bir macera ile geri dönüyor. Bu yeni macerada Forky adlı isteksiz yeni bir oyuncak da dâhil yeni arkadaşlarıyla Bonnie’nin odasında bir araya geliyorlar. “Çoğu insan gibi ben de Toy Story 3’ün hikâyenin sonu olduğunu sandım,” diyor yönetmen Josh Cooley. “Ve bu Andy ile Woody’nin hikâyesinin sonuydu. Ama gerçek hayatta da olduğu gibi her son yeni bir başlangıçtır. Woody artık yeni bir odadadır, yeni oyuncaklar ve yeni bir çocukla, daha önce hiç görmediğimiz bir şey. Neler olacağıyla ilgili sorular izlemeye değer eğlenceli bir hikâyenin başlangıcı oluyor.”

Forky oyuncak olmadığı konusunda ısrarcıdır. Bir geri dönüşüm projesi ürünü olan Forky, Bonnie’nin odasına ait olmadığına emindir. Maalesef her kaçmaya çalıştığında biri onu kaçmak istediği başka bir maceraya dâhil eder. “Toy Story dünyada her şeyin bir amacı olduğu fikrine dayanıyor,” diyor Cooley. “Bir oyuncağın amacı ait olduğu çocuk için hep orada olmaktır. Peki ya diğer nesnelerden yapılmış olan oyuncaklar? Forky tek kullanımlık kaşıktan yapılma bir oyuncaktır, yani bir krizle karşı karşıyadır. Kaşık olarak amacını yerine getirmek ister ama artık oyuncak olarak yeni bir amacı vardır.”

Forky’yi seslendirmesi için film yapımcıları Tony Hale ile anlaştı. Hale, “Toy Story ailesinin bir parçası olmak heyecan verici,” diyor. “Ama bunu hazmetmem biraz zaman alacak.” Şöyle devam ediyor Cooley, “Karakterini düşününce, Tony aklımıza gelen ilk isimdi ve kabul ettiği için çok sevindim. Tony’nin Forky olarak performansı; kendine güven, karmaşa ve empati dolu bir komedi şöleni…”

Film yapımcıları Forky’yi seslendirmesi için Hale’i nasıl ikna etti? “Bir mutfak eşyasının varoluşsal krizine var mısın?” diye sordular. O da “Kabul!” dedi.

Toy Story 4 Hakkında

Woody dünyadaki yeri konusunda her zaman kendine güvenir ve önceliği Andy veya Bonnie yani ait olduğu çocuğa göz kulak olmaktır. Bonnie odasına Forky adlı zoraki bir oyuncak ekleyince, eski ve yeni arkadaşlarıyla birlikte çıktığı macera Woody’ye dünyanın bir oyuncak için ne kadar büyük olabileceğini gösterir. Josh Cooley’nin yönettiği Disney Pixar filmi Toy Story 4, 21 Haziran 2019’da gösterime girecek.

Gösterim tarihi: 21 Haziran 2019
Seslendirenler: Tom Hanks, Tim Allen, Joan Cusack, Don Rickles, Estelle Harris, Wallace Shawn, John Ratzenberger, Jeff Pidgeon, Blake Clark, Tony Hale
Yönetmen: Josh Cooley
Yapımcılar: Jonas Rivera, Mark Nielsen

Notlar

  • 22 Kasım 1995 yılında vizyona giren Toy Story, tamamen bilgisayarda çizilen ilk sinema filmiydi ve yılın en yüksek kâr getiren filmi oldu. Üç Oscar ve iki Altın Küre adaylığı oldu.
  • Toy Story 2, dijital olarak yaratılan, kurgulanan ve sergilenen ilk film. Ayrıca orijinalinden daha fazla kâr eden ilk devam animasyon filmi oldu. Amerika, İngiltere ve Japonya’da açılış haftası gişe rekorlarını kırdı. 1999 yılının en çok kâr eden animasyon filmi oldu. En iyi film dalında Altın Küre kazandı. Sinema filmi için yazılan en iyi şarkı dalında Grammy ödülü aldı (Randy Newman, “When She Loved Me”).
  • 2010 yılında gösterime giren Toy Story 3, en iyi animasyon filmi ve en iyi müzik dallarında (Randy Newman, “We Belong Together”) Oscar kazandı. Ayrıca en iyi animasyon dalında Altın Küre ve BAFTA ödülü kazandı. En iyi film dalında Oscar’a aday olan ikinci Pixar filmi oldu. Ayrıca Pixar’ın İnanılmaz Aile 2’den sonra en yüksek kâr getiren ikinci film oldu.

Toy Story 4'ten Teaser Fragman Yayınlandı 3 – Toy Story 4 teaser poster 2

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Jason Statham'lı The Beekeeper 12 Ocak'ta Sinemalarda 4 – The Beekeeper 2024

Jason Statham’lı The Beekeeper 12 Ocak’ta Sinemalarda

12 Ocak’ta vizyona gireceği duyurulan, Jason Statham'ın başrolünde yer aldığı
Sır / The Tall Man Fragman 5 – The Tall Man 2

Sır / The Tall Man Fragman

Sır / The Tall Man filmine ait fragman yayında! Uzun