Train to Busan'dan 2. Fragman 1 – TRAIN TO BUSAN Filmekimi 2016

Train to Busan’dan 2. Fragman

5 Ağustos 2016

Geçtiğimiz aylarda Güney Kore’den çılgın bir zombi filminin geldiğini haber vermiştik. Train to Busan, yayınladığı 2. fragman ile ateşe odun atmayı sürdürüyor.

“Güney Kore’de bir zombi virüsü salgını patlak verir. Bu esnada Seul’dan Busan’a trenle seyahat etmekte olan bir grup yolcu, canlarını kurtarmak için mücadele etmeye başlar.”

28 Days Later (2002) ile başlayan ve ağır aksak yürüyen zombilerin hâkimiyetindeki zombi filmlerine alternatif bir bakış açısı getiren ‘infected’ (bulaşıcı hastalık) filmlerinin izinden gittiği görülen Train to Busan, ilk bakışta Brad Pitt’li zombi filmi World War Z‘ye (2013) benziyor. Öte yandan da trende geçmesi sebebiyle usta yönetmen Bong Joon-ho’nun İngilizce olarak çektiği ilk film Snowpiercer‘ı (2013) akla getiriyor. Ancak daha önce The King of Pigs (2011) ve The Fake (2013) gibi animasyonları yöneten Yeon Sang-ho’nun elinden çıkma bol aksiyonlu bir zombi filmi her türlü izlenir.

Ülkesi Güney Kore’de 20 Temmuz’da gösterime giren film, bir salgın gibi dünyanın dört bir tarafına yayılmaya başladı. Bu taraflara gelir mi gelmez mi, bilinmez ama biz yine de izleme listemize alalım.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]

Yönetmen: Yeon Sang-ho
Senaryo: Yeon Sang-ho
Oyuncular: Gong Yoo, Ma Dong-seok, Choi Woo-sik, Jeong Yu-mi, Sohee, Kim Su-an [/box]

Train to Busan poster

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Ücretsiz ve Çevrimiçi Erişilebilir Film Gösterimi 2 – Feeling Through 2021

Ücretsiz ve Çevrimiçi Erişilebilir Film Gösterimi

Film seçkisi, ücretsiz ve çevrimiçi olarak sesli betimleme ve ayrıntılı
Cosplay Çılgınlığı Kesinlikle Ayrı Bir Alem! 3 – top 25 cosplay babes of the last week 700x466 0545

Cosplay Çılgınlığı Kesinlikle Ayrı Bir Alem!

Cosplay çılgınlığı ayrı bir alem! Biz ülke olarak bu mefhumun