Troll Hunter Videoları: Norveç’ten Found Footage

Troll Hunter Videoları: Norveç'ten Found Footage 1 – Troll Hunter Poster 2Bu aralar takibimizde çok ilginç bir film var. Filmin Adı: Troll Hunter… Norveçli bir grup sinema öğrencisinin ormanlık bölgede çekim yaparken envayi çeşit Trolle karşılaşmasını konu alıyor. SyFy Channel filmlerinden ne farkı var demeyin. Bence efektler falan çok iyi kotarılmış, tamam bir ILM ya da Zeta kalitesinde değil ama yine de işin zenaati için baya kafa yorulmuş gibi görünüyor. filmde inceden bir Blair Witch kafası da mevcut… Ama bende daha çok Monsters’a benzeyecek. 3 milyon dolar bütçeli bir yapım ama Sultanın Sırrı bile 4 milyona çıkmışken bu bütçeden böyle bir film çıkarmak esaslı iş! Ulaşabildiğimiz Troll Hunter videoları sizlerle paylaşmak istedik ki nasıl bir film olacağı hakkında bir fikir edinelim.

Troll Hunter, Ekim 2010’da Norveç’de gösterildi ama gözü kötü Türk filmleri ve cilalı Hollywood yapımlarından başka bir şey görmeyen bizim film ithalatçıları tarafından mutlaka görmezden gelinecek. Biz bir şekilde izlemenin yolunu buluruz elbet.. (Edit: Film ülkemizde vizyona girdi.)

Filmden bazı klipleri sizlerle tadımlık olarak paylaşalım istedik.

Troll Hunter Fragman

Troll Hunter Clip 1

Troll Hunter Clip 2

Troll Hunter Clip 3

blank

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

3 Yorumlar

 1. blank

  Son zamanlarda en severek izlediğim Kuzey Avrupa korku filmleri gibi bu da çok iyi gibi duruyor. Troller’de Trollmüş. :)

 2. blank

  Forumlarda ve sözlüklerde gördüğümüz troller bunlar demek hmmm :)

 3. blank

  En sonunda izledim filmi. Çok beğendim. Şöyleki film belgesel haber tadında hareketli kamerayla çekilmiş. Bu tarz çekimleri bazı arkadaşlar beğenmesede ben -Canavar cloverfield- filminden sonraki yorumumda da bahsettiğim gibi bu tarz kamera çekimleri daha fazla gerçekcilik katıyor. Halen daha düşünüyorum Norveç e gitsem Trol görürmüyüm diye. :)
  Tam Öteki Seyirlik bir film. Bu filmin bütçesi daha fazla olsaymış tam bir şölen olurmuş. Bu haliyle bile verdiği haz izlenmeye değer kılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir